Çukurova Üniversitesi vs Mersin Üniversitesi

Yer
www.technopat.net&&profile[location]&profile[web..
Arkadaşlar, Mersin Üniversitesinde okuyan biriyim. Çukurova'ya istediğim gibi geçebiliyorum. Bölümüm eczacılık ve eğitim kalitesi sertifikalı olarak daha üst ancak Çukurova Üniversitesinin adı var. Kampüs olarak Mersin çok rahatsız ediciydi, açıkçası fakültemizin kafesi bile adam gibi yoktu. (Deniz kenarı ama eski püskü rezil yer) sizce eğitimini gözardı edip Çukurova'ya geçmeye değer mi?

Son düzenleme:
Kesinlikle Çukurova daha iyi. Hem eğitim hem de kampüs imkanları bakımından.

Beni hep korkutan bu oldu. Yani kişilerin eğitim kalitesine değil, ile ilçeye hatta binanın yapısına bakmaları. Arkadaşlar bence okuduğum üniversitenin adının bir önemi, kafesinin olup olmasının bir önemi yok. Yanınızda sizinle ekip olabilecek arkadaş var mı? Ufkunuzu açacak size fikirleriyle dokunup ilham verecek abi ya da abla diyebilecek kadar yakın hocalarınız var mı? Bunlar varsa gerisi turşu suyu. ODTÜ mezunu olup TÜBİTAK ya da BAP projesi yazamayan, hiç bir fikri olmayıp KPSS ile memur olma hayali kuranlar var.
Beni hep korkutan bu oldu demiştim yukarıda, öğrenciler kayıt olup geldiklerinde klasik tırı vırı bir kaç soru soruyorum. Bunlardan biri de burayı neden tercih ettiniz? İnanır mısınız okulu google da aratmış ve çıkan bina fotolarına bakarak, bura tam bana göre demiş. Sonra ne oluyor, hüsran.

Yahu Allah aşkına kafeteryası için üniversiteye mi gidilir? Yapmayın ne olur. Bir akademisyen adayı olarak sormak istedikleriniz varsa çekinmeden sorabilirsiniz. Bildiğim her şey sizindir. Bilmediklerimi birlikte öğreniriz.

Geri
Yukarı