[Cumartesi Anketi] Hangi LibreOffice uygulamasısınız?

Hangi LibreOffice uygulamasısınız? (Uygulamaları bilmiyorsanız açıklamayı inceleyebilirsiniz.)

• Oy verenlerin toplamı
    33
@cengover_ekin Linux kullandığını bilmiyordum.

En aktif olduğum bölüm burası. Ayrıca "Sürekli Linux önerenler kulübü"nün de üyesiyim.

Yaşasın cahillik ve Microsoft Office.

Mavi hapı seçin ve cahillikten kurtulun.

Kendimi Sunum uygulaması olarak görüyorum. İş yaparlar yapamayınca bu nasıl uygulama derler suç atarlar, sadece çok az kişi bu uygulanın değerini bilir, bir çok kişi için gereksizdir. Ben de öyleyim. Gereksizim benim yerime daha iyilerine bakabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Geleneksel 6. haftalık anketimize hoş geldiniz. Geçen hafta yapmayı unuttum, sizlerden bunun için özür diliyorum. Geceniz hayırlı ve bereketli olsun.

Anketimizin sorusu basit: Hangi LibreOffice uygulamasısınız? Yorumlarınızla beraber cevaplarınızı bekliyorum.

Ben Math uygulamasıyım. Her yerde işe yararım.

Öncelikle bilmeyenler için kısaca bu uygulamaları açıklayayım. Açıklamaları LibreOffice internet sitesinden aldım.

• LibreOffice Writer (kelime işlemci); modern, tam özellikli bir kelime işlemci ile masaüstü yayın aracından ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir. Hızlı notlar alabilmek için basit; içerik, diyagram, dizin ve daha fazlasını içeren kitaplar oluşturacak kadar da güçlüdür. Siz mesajınıza konsantre olun, Writer onun mükemmel görünmesini sağlasın.

• LibreOffice Calc (hesap tablosu); her zaman ihtiyacınız olacak bir hesap tablosudur. Yeni kullanıcılar Calc uygulamasını öğrenilmesi kolay ve sezgisel bulurlar. Profesyonel veri madencileri ve sayı parçalayıcılar gelişmiş işlevlerin geniş yelpazesini takdir edeceklerdir. Sihirbazlar size gelişmiş hesap tablosu işlevlerinin geniş bir yelpazesinin kullanımı ve seçimi için rehberlik yapabilir. Ya da LibreOffice şablon deposundan hazır yapılmış hesap tablosu çözümleri için şablonlar indirebilirsiniz.

• LibreOffice Impress (sunumlar); etkili çokluortam sunumları oluşturma için gerçekten seçkin bir araçtır. Sunum düzenleme ve oluşturması, farklı düzenleme ve görünüm kipleri sayesinde esnektir: Normal (genel düzenleme için), Anahat (Metin içeriğinizi düzenlemek ve anahatlarını belirlemek için), Notlar (bir slayta eklenmiş notlara bakmak ve düzenlemek için), Dinleyici notları (kağıda çıkartılacak materyal için) ve Slayt Sıralayıcı (slaytlarınızı hızlıca bulup sıralamanıza izin veren küçük resim görünümü için).

• LibreOffice Draw (çizimler); hızlı bir çizimden karmaşık bir plana her şeyi üretmenize ve grafik ve diyagramlarla iletişime devam etmenize imkan verir. 300 cm x 300 cm geniş sayfa boyutu ile Draw, teknik çizimler, genel posterler ve daha fazlası için mükemmel bir pakettir. Nesneleri iki veya üç boyutta döndürme yeteneği ile işleyebilirsiniz. "3B Denetçisi" size küre, halka, küp ve diğer nesnelere erişim imkanı verir.

• LibreOffice Base (veritabanı); kullanıcıların geniş ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış olup, tüm kullanımlar için tam özellikli bir masaüstü veritabanı ön ucudur. Base, güçlü kullanıcılara ve işletme ihtiyaçlarına hitap eder ve geniş çapta çok kullanıcılı veritabanı motorlarının bazıları için yerel destek sürücüleri sunar: MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL. İlave olarak JDBC- ve ODBC- standart sürücüleri için gömülü destek var olan diğer veritabanı motorlarına da sanal olarak bağlanmanıza imkan verir.

• LibreOffice Math (formül düzenleyici); LibreOffice takımının formül düzenleyicisidir; metin belgelerinize, hesap tablolarınıza, sunumlarınıza ve çizimlerinize mükemmel biçimlendirilmiş matematiksel ve bilimsel formüller eklemeniz için size yardımcı olabilecek bir araçtır. Formülleriniz kesirli sayılar, üstlü ve tabanlı sayılar, integraller, matematiksel işlevler, eşitsizlikler, denklemler ve matrisler gibi birçok ögeden oluşabilir. Math'ı ya LibreOffice Başlangıç Merkezinden çalıştırarak tek başına kullanabilirsiniz ya da ihtiyacınız olduğunda Writer, Calc, Impress veya Draw üzerinden kullanabilirsiniz.

Geleneksel 1. anketimiz.

Geleneksel 2. anketimiz.

Geleneksel 3. anketimiz.

Geleneksel 4. anketimiz.

Geleneksel 5. anketimiz.

Draw.
Kimse kullanmıyor :p.

Geri
Yukarı