Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: Aşı olmayan kişilere PCR testi şartı

Kabine toplantısında salgınla mücadele konusunda önemli kararlar çıktı. Toplantı 5 saat 20 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıdan sonra açıklamalarda bulundu.

Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor. Aşı yaptırmayan öğretmenlerden haftada iki kez PCR testi istenecek. Ayrıca üniversitelerde de aşı olmayan öğrenci ve çalışanlardan da düzenli test yaptırmaları talep edilecek. Uçak ve otobüs yolculuğu ile sinema ve tiyatro gibi etkinlikler için de test şartı geliyor.

Kabine toplantısında salgınla mücadele konusunda önemli kararlar çıktı. Toplantı 5 saat 20 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı erdoğan toplantıdan sonra açıklamalarda bulundu.

Yüz yüze eğitim 6 Eylül'de başlıyor. Aşı yaptırmayan öğretmenlerden haftada iki kez pcr testi istenecek. Ayrıca üniversitelerde de aşı olmayan öğrenci ve çalışanlardan da düzenli test yaptırmaları talep edilecek. Uçak ve otobüs yolculuğu ile sinema ve tiyatro gibi etkinlikler için de test şartı geliyor.

Herkesin kendi vücudu kimse aşı olmak zorunda değil zaten bu bir hasta hakkıdır, kısıtlama getirmek yerine bu şekilde bir test daha iyi olur.

Herkesin kendi vücudu kimse aşı olmak zorunda değil zaten bu bir hasta hakkıdır, kısıtlama getirmek yerine bu şekilde bir test daha iyi olur.

Aşı olup olmaması mesele değil benim annem ve babam yaşlı aşı olmamış ve maske takmayan binlerce insan yüzünden yüksek tansiyon hastası yaşlı babam ölürse bu kişinin kendi vücudunu umursaması olmuyor bu artık toplumsal bir sorumluluk kişisel görüşlerle hareket edilecek bir durum değil olmayacak kişi 7/24 evinde duracaksa problem değil ancak başka insanları etkileyecek durumlar kendi vücudundan çıkıyor artık. Bilinçlenelim biraz arkadaşlar koyun misali ilerlemeyelim.

@Smaug8 Katılıyorum, kişi aşı olmak istemese bile bu tarz PCR testi şartı gibi uygulamalar iyi olur. Ama tabii ki aşılanma konusunda halk daha az önyargılı olsa bu süreci daha çabuk atlatırız.

Aşı olup olmaması mesele değil benim annem ve babam yaşlı aşı olmamış ve maske takmayan binlerce insan yüzünden yüksek tansiyon hastası yaşlı babam ölürse bu kişinin kendi vücudunu umursaması olmuyor bu artık toplumsal bir sorumluluk kişisel görüşlerle hareket edilecek bir durum değil olmayacak kişi 7/24 evinde duracaksa problem değil ancak başka insanları etkileyecek durumlar kendi vücudundan çıkıyor artık. Bilinçlenelim biraz arkadaşlar koyun misali ilerlemeyelim.
Sen gerçekten aşı olanların virüsu taşımadığını mı düşünüyorsun? 😂

Aşı olunca virüs bir anda yok olmuyor.

Sen gerçekten aşı olanların virüsu taşımadığını mı düşünüyorsun? 😂

Öyle düşündüğümü söylemedim ancak olanlar ve olmayanlar arasındaki yayılma oranları ortada. Bunun eleştirel bir açıklamasına gerek yok. Gerçekleri konuşunca insanlara dokunması ilginç sırf kendi işine gelmiyor diye :).

Geri
Yukarı