Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 1 milyon TL'lik tazminat davası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yönetim işleyişi tam olarak böyle:
Eki Görüntüle 1400920

Bu arada denetimi de kendisi yapıyor. Ama şey gibi hani kargocu gelmez ama geldik evde yoktunuz der
Ya onun gibi bir denetim.

Konu dışına çıkmaktan ceza almayız inşallah ama ben bu yanlış bilgileri düzeltmek zorunda hissediyorum kendimi. Konu sahibi olarak.
Varlık fonu ile konunun ne alakası var? Vakıflar ile hele hiç alakası yok.
Vakıfları vakıflar genel müdürlüğü denetliyor. Ayrıca Vakıflara dava açabilirsin yasa dışı bir iş yaptıklarından şüpheleniyorsan.

Siyasetten anlamadığınızı tescil etmişsiniz, bravo. Ya arkadaşım millet ittifakı ısrarla biz tek kişi olarak yönetmeyeceğiz diyor. Aday mansur da olsa kılıçdaroğlu da olsa kararlar hep aynı şekilde verilecek ve bunu aday olan değil ittifak belirleyecek.

Arkadaşım asıl senin siyasetten gram anlamadığın ortaya çıktı. Bu söylediğine sen inanıyon mu gerçekten. :)
Altı masa ortak yöntecek ortak karar alacak öyle mi? :D O zaman neden Kemal Kılıçdaroğlu her çıktığı yerde ben iktidar olursam YİD projelerine el koyacağım zorla kamulaştıracağım diyor. Bundan altılı masanın haberi var mı? Ben iktidar olunca neden her muhtara yardımcı atayacağım diyor bundan kimin haberi var? Ben iktidar olunca S400'leri geri yollayacağım nasıl diyor ortak karar mı çıktı altı masadan. Veya Suriye'den çekileceğim diyor Esad ile barışacağım diyor. Libya'dan çekileceğim diyor bunları hep ortak mı aldılar?

Ayrıca aday arasında deli gibi fark var. Bu bir gerçek. Mansur Yavaş'ı kessen HDP güzellemesi yaptıramazsın. Selahattin Demirtaş güzellemesi yaptıramazsın. Kessen devletine milletine sıkıntı olacak küçük düşürecek söz söyletemezsin. Onlarla ağaç diktiremezsin. Ama diğer adaylar gayet yapabilir. Tiyatrolarına gidebilirler dirsek teması kurabilirler.

Ne alaka anlayamadım yazdımlarım arasında en ufak bir yalan veya yanlış bilgi yok. Yorum farkı getiriyorsunuz ve beni direk yalancılıkla itham ediyorsunuz bu olmuyor. Yasa dışı iş yapan veya yasa dışı para harcayan bir vakfı derneği savunacak halim yok. Bu dernekleri denetleyen kurumlar kuruluşlar var. Yabancı ülkelerde şubeleri varsa o ülkenin kanunu kitabı flan da denetliyor dernekleri vakıfları. Bir yanlış yapan varsa gözünün yaşına bakılmasın cezalandırılsın. Bunun aksini iddia etmem ben. Ama toptancı anlayışa karşıyım sadece.

Konu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na açtığı dava. Ama alakasız yerlere çekildi. Bakan'ın açıklamasının videosu üstte attım izleyip değerlendirir herkes ben yalan flan söylemiyorum. Bakanı flan da savunmuyorum.

Not: Bu paylaşımın benimle ne alakası var anlayamadım? Ben zam gelmesini veya zamları savunmuyom ki. Keşke tek bir kuruş zam gelmese ürünlere.

Not2: Forum içerisin de Kemal Kılıçdaroğlu hakkında haber yapılamaz eleştirel konu açılamaz ise açıkça söyleyin bir daha açmayayım.
Gidip oyu AKP'ye basıyorsunuz sonra vay efendim benim zamlarla ne alakam var falan.

Duyduğum en saçma şey. Madem onların oyuyla seçim kazanmak bu kadar kötü bir şey, o zaman gidin oy kullanmalarına izin vermeyin?
Yasadışı birşey yapmıyorlar, teröristleri sevmek suç değil. Suç olmaması yanlış birşey olmadığı ve ülke yönetimine katılmalarının ülkeye zarar vermeyeceği anlamına gelmiyor.

Altı masa ortak yöntecek ortak karar alacak öyle mi? :D O zaman neden Kemal Kılıçdaroğlu her çıktığı yerde ben iktidar olursam YİD projelerine el koyacağım zorla kamulaştıracağım diyor. Bundan altılı masanın haberi var mı? Ben iktidar olunca neden her muhtara yardımcı atayacağım diyor bundan kimin haberi var? Ben iktidar olunca S400'leri geri yollayacağım nasıl diyor ortak karar mı çıktı altı masadan. Veya Suriye'den çekileceğim diyor Esad ile barışacağım diyor. Libya'dan çekileceğim diyor bunları hep ortak mı aldılar?
Söylediklerinde yanlış bir şey yok (Muhtarlık dışında)?

Siyasetten anlamadığınızı tescil etmişsiniz, bravo. Ya arkadaşım Millet İttifakı ısrarla biz tek kişi olarak yönetmeyeceğiz diyor. Aday Mansur da olsa Kılıçdaroğlu da olsa kararlar hep aynı şekilde verilecek ve bunu aday olan değil ittifak belirleyecek.
6 farklı parti 6 farklı karar demek, bir de kimin borusunun öttüğü belli.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde “bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim” diyerek duyurduğu açıklamasında Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD'ye kaçmak için paravan bir vakıf kurduğunu söylemişti. Kılıçdaroğlu, bu vakıfa ensar vakfı ile türgev vakfı üzerinden 1 milyar lira aktarıldığını kaydetmiş ve birkaç yüz kişi için “kaçış planı” organize edildiğini söylemişti.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin aydın, Kılıçdaroğlu'na vakıflar aracılığıyla yurt dışına para kaçırıldığı iddiaları nedeniyle toplam 1 milyon TL'lik tazminat davası açıldığını duyurdu.

CHP liderinin iddialarında yer alan ifadelerin kurgulanmış ve kara mizaha uygun sayılabilecek bir kaçma senaryosu olduğunun belirtildiği açıklamada, “sayın cumhurbaşkanımızın ABD dahil olmak üzere yurt dışına aktardığı herhangi bir varlığı bulunmamaktadır. Ayrıca vakıf malları hem ABD hukuku açısından hem de Türk hukuku açısından ancak vakfın amaçları için kullanılabilmektedir. Kişisel amaçlar için kullanılamayan bu malları ‘kaçış senaryosunun' parçası olarak göstermek aklı selim bir muhakemenin ürünü olarak da değerlendirilemez. Kaldı ki adı geçen vakıflar tarafından yapılan basın açıklamalarından anlaşılacağı üzere, ABD'de bulunan vakfa gönderilen tutarlar, yine vakfın amaçları doğrultusunda yurt inşaatı için ve diğer hayır faaliyetleri için gönderilmiştir” denildi.

Erdoğan, başka davalardan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kazandığı 250 bin TL'yi de türgev ve ensar vakfı'na bağışladığını söylemişti. Türgev ise Erdoğan'ın bağışını, Kılıçdaroğlu'nun “para aktarılıyor” diyerek isim vermeden işaret ettiği ABD'deki türken vakfı'na gönderme kararı almıştı. ben de bu 250 bin TL'yi türgev ve ensar vakfı'na verelim. Hiç olmazsa bay Kemal'in birkaç kuruşu buralara nasip olsun. Nereden ne geliyor, milletimiz de bunu görmüş olsun. dedi

Kaçıncı dava bu ya.

Yasadışı birşey yapmıyorlar, teröristleri sevmek suç değil. Suç olmaması yanlış birşey olmadığı ve ülke yönetimine katılmalarının ülkeye zarar vermeyeceği anlamına gelmiyor.
Bana bu durum çok tuhaf geliyor ha.

6 farklı parti 6 farklı karar demek, bir de kimin borusunun öttüğü belli.
Her cepheden farklı karar çıkacak en sonunda ortak karar alınacak. İttifak'ın asıl unsurları CHP ve İYİ Parti diğerlerinin pek etkisi olmayacak. Ekonomik politikalarında İYİ Parti'ye CHP'den çok daha güveniyorum orası ayrı.

Her cepheden farklı karar çıkacak en sonunda ortak karar alınacak. İttifak'ın asıl unsurları CHP ve İYİ Parti diğerlerinin pek etkisi olmayacak. Ekonomik politikalarında İYİ Parti'ye CHP'den çok daha güveniyorum orası ayrı.
Birisini dinliyorsun iyi olan 3-5 bir şey diyor sonra pat diye 5-10 sene öncesinden kötü bir videosu veya mesajı çıkıyor.
Özellikle AKP'den ayrılıp parti kuranlara ve KK'ye karşı pozitif bakmıyorum.

Söylediklerinde yanlış bir şey yok (muhtarlık dışında)?

Ortak karar alınıyor diyor ya arkadaş ona itirazım benim. Ali Babacan olsun Ahmet Davutoğlu olsun İYİ parti olsun devletçiliğe karşılar kamulaştırma taraftarı değiller onlara sormadan nasıl açıklama yapıyor Kemal Kılıçdaroğlu madem ortak karar alınacak. Demek ki ortak alınmıyor. Veya alınmayacak.

Sev veya sevme fakat kk muhalefetlik yapmıyor deme be kardeşim... Kk sayesinde iyi parti seçimlerde olma hakkı kazandı, millet ittifakı oluştu, Mansur Yavaş CHP'den aday olabildi. Şu an muhalifler seçim kazanabilme ümidi yakaladıysa bunun %60'lık başarısı Kk'ye ait. Sosyal medyanın rüzgarına kapılıp gidiyorsunuz, çok üzülüyorum.

Yapmıyor hocam. Emin ol koltuğu bıraksa ve Ecevit profiline sahip birisi geçse CHP'nin başına yüzde 60 ile iktidara gelirler. Etrafta tandığım neredeyse herkes sırf Kemal Kılıçdaroğlu yüzünden kararsız seçmen gibi duruyor ve son gün gene AKP'ye oy verecekler. O HDP'ye şirin görünme sevdası Canan Kaftancıoğlu Sezgin Tanrıkulu savunma sevdası yüzünden oyları artmıyor işte.

Bak dolar 2 TL enflasyon yüzde 7 mazot 4 TL iken CHP'nin oy oranı yüzde 22-25 arası.
Bugün dolar 16 TL enflasyon yüzde 80-90 mazot 24 TL oldu işsizlik diz boyu alım gücü düştü. CHP'nin oy oranı gene yüzde 23-25 bandında.:D sence burada bir gariplik yok mu? Milletin CHP'ye oy vermemesinin ana nedeni Kemal Kılıçdaroğlu ve söylemleri bunu anlayın artık. Canan Kaftancıoğlu'nu savunacağı kadar Türk milletini savunsa HDP'ye şirin görüneceğim diyeceği kadar vatandaşa şirin görünse bak emin ol iktidara yürüyecek tek başına.

Ben dahil vatandaş bıktı artık hükümetten ama sen çıkıp KHK'lıları serbest bıkracağım yok HDP kapatılmasın onların terör ile ne alakası var. Selahattin Demirtaş'ı direk serbest bırakacaz flan dersen terörle mücadele tezkeresine bile hayır oyu kullanırsan insanlar o zaman orada bir dur diyor ve oy vermiyor işte. Açta olsa açıkta flan da kalsa vermiyor oy işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı