Cumhurbaşkanı kararıyla iki başkan yardımcısı ve bir Para Politikası Kurulu Üyesi görevden alındı

Umuyorum ki Dolar 10-15 ne kadar çıkabiliyorsa o kadar olur. Bu baştaki adamın gitmesi için bütün sonuçlara razıyım, yeter ki gitsin.

5345.png

"CUMHURBAŞKANI KARARNAMESİ İLE"" :D.

Her ne alacaksanız bir an önce alın. İşler iyice kötüleşti. Şuursuz bir para politikası zaten vardı ama şu son karar bizi yönetenlerin özellikle malum kişinin gemileri yaktığının en net göstergesidir. Hepimiz büyük bir uçuruma doğru sürükleniyoruz.

Ve koca bir güruh kafasını kuma sokmuş şekilde bekliyor. Bu olaylar yaşanırken CNN Türk, NTV gibi kanalları açtım. Görevden almayı son dakika olarak sunmuşlar ama dövize olan etkisinden bahsetmeyi "uygun" görememişler...

Sonra bu iktidar düzenini "sözde yapacakları" için eleştirince birileri çıkıp "destek olalım, yanında olalım, yardımcı olalım" nidaları atıyor. Benim fikrimi dahi sormadan üst düzey yetkililer görevden alınıyor, ülke ekonomisi kendi ihtirasları uğruna yerle bir ediliyor, cebimdeki paranın değeri giderek dibe iniyor ama "destek olalım"...

Resmen Jose Saramago'nun Körlük kitabında gibiyim.

Bir ürün alıyorum, keşke 2 ay önce daha ucuzken alsaymışım diyorum.
Ama ürünü aldıktan 3 gün sonrada iyi ki ucuzken almışım diyorum.
2 gün önce 1.500 TL.'ye aldığım RAM şu an 1800 TL. olmuş. Resmen manyağa döndüm :)

Avrupada adamlar 15 yıl sonra aynı ürünü belki 1-2 dolar farkla alıyorlar (Market dahil) 5 yıllık veya 10 yıllık hayat planları yapabilirler, hatta 20 yıllık ödeme planlarını bile yapabilirler.
Biz en fazla 1 aylık yapabiliriz, hatta ay bile hesaplarda tutmuyor çoğunlukla.

Ve koca bir güruh kafasını kuma sokmuş şekilde bekliyor. Bu olaylar yaşanırken CNN Türk, NTV gibi kanalları açtım. Görevden almayı son dakika olarak sunmuşlar ama dövize olan etkisinden bahsetmeyi "uygun" görememişler...

Sonra bu iktidar düzenini "sözde yapacakları" için eleştirince birileri çıkıp "destek olalım, yanında olalım, yardımcı olalım" nidaları atıyor. Benim fikrimi dahi sormadan üst düzey yetkililer görevden alınıyor, ülke ekonomisi kendi ihtirasları uğruna yerle bir ediliyor, cebimdeki paranın değeri giderek dibe iniyor ama "destek olalım"...

Resmen Jose Saramago'nun Körlük kitabında gibiyim.
Mesele vergilere gelince de "Doğalgaz bulduk, bir zahmet alsınlar vergi" diyorlar. Delirmemek elde değil.

Mesele vergilere gelince de "Doğalgaz bulduk, bir zahmet alsınlar vergi" diyorlar. Delirmemek elde değil.
İnanılmaz sıkıldım ya. Çocukluğum ve gençliğim bu iktidar ile geçti. Her sene daha fazla çöküntü yaşamaya başladım. 20 yıldır yapamadıklarını nasıl bir kudrete sahiplerse "şimdi" yapacaklarmış. O yüzden devletimize sahip çıkmak lazım falan diyorlar. Ben destek olsam da olmasam da yaptığını yapıyor zaten. Al sana ülke. Bu aşırı yetkin insanlar, ülkedeki dengesiz yönetimin TL'yi aşağı çektiğini idrak edemeyecek kadar şuursuzlar mı? Yemin ediyorum bezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı