Cumhurbaşkanı olsanız ilk ne yapardınız?

Hangi din bu? İslam'dan bahsediyorsan kara çarşafın İslam da yeri yok ek olarak takkeden falan bahsetmedim ben gram aklın varsa dediklerimi anlayabilirdin. Bomboş ve ahmakça bir yorum ben kimsenin inanç özgürlüğüne karışmıyorum ülkenin araplaşmasını istemiyorum sadece.

Yahu insanın tercihi o sanane birader? Ülke araplaşmasın diyorsun zihniyetin Arap olmuş haberin yok. Onlar açığa yer vermiyor sen kapalıya. Ne farkın var? Açık, dekolte giyinmenin de bir kitapta, dinde veya örfte yazılı kuralı yok, ama isteğe bağlı insanlar giyer kimse de karışamaz. Cahil cahil konuşma.

İslam kara çarşaf ı emretmiyor inandığın dinden haberin olsun biraz.

Konu için de yazdığım mesajlar da anlattım.
İslam’da aslolan tesettürdür, örtünmedir. Bunun illa ki çarşafla olması gerekmez ama çarşafla örtünenlere de “sen İslami örtü içerisinde değilsin” denemez. Örtünmenin şekli kişinin tercihidir. Çarşaf giyerler, başörtüsü takarlar, manto giyerler… Bunlar makbuldür ve İslam’da kabul görür.

Kaynak: Habertürk.

İslam'da aslolan tesettürdür, örtünmedir. Bunun illaki çarşafla olması gerekmez ama çarşafla örtünenlere de “sen İslam'i örtü içerisinde değilsin” denemez. Örtünmenin şekli kişinin tercihidir. Çarşaf giyerler, başörtüsü takarlar, manto giyerler… Bunlar makbuldür ve İslam'da kabul görür.

Kaynak: Habertürk.

Araplaşmaktır ve dinle bir alakası yoktur araştırmanızı Habertürk'den değil de kitaplardan ve daha sağlam sitelerden yapmanızı öneririm. Hatta tanıdığınız ilahiyatçı varsa ona bile sorabilirsiniz.

Araplaşmaktır ve dinle bir alakası yoktur araştırmanızı Habertürk'den değil de kitaplardan ve daha sağlam sitelerden yapmanızı öneririm. Hatta tanıdığınız ilahiyatçı varsa ona bile sorabilirsiniz.

Tamam bunu anladım fakat neden ezan Türkçe yapacaksınız din bunu emrediyor.

Kaç sene Kur-An Kursuna gittim, kaç tane din hocası, cami hocası gördüm hiç biri öyle bir şey demedi. İslam düşmanlığını git ateistler ile yap, burada yapma.

Yahu insanın tercihi o sanane birader? Ülke araplaşmasın diyorsun zihniyetin Arap olmuş haberin yok. Onlar açığa yer vermiyor sen kapalıya. Ne farkın var? Açık, dekolte giyinmenin de bir kitapta, dinde veya örfte yazılı kuralı yok, ama isteğe bağlı insanlar giyer kimse de karışamaz. Cahil cahil konuşma.

Aklından zorun mu var senin yazılanı anlamıyor musun? Ben baş örtüsüne karışmam insan dinini istediği gibi yaşayabilir ben kara çarşaf a izin vermem diyorum. Yüzleri kapalı ve kimlikleri belli olmuyor belki aranan bir terörist nereden bileceksin. Dekolte ne alaka? Konumuzla hiçbir alakası yok. Cehaletin bir sonu yok senin gibi aklı çalışmayan insanlar her yerde.

Kaç sene Kur-An Kursuna gittim, kaç tane din hocası, cami hocası gördüm hiçbiri öyle bir şey demedi. İslam düşmanlığını git ateistler ile yap, burada yapma.

Din düşmanlığı mı? Senin sözde din hocaların Kuran da geçmeyen bir şeyi nasıl din e yedirmişler onu da anlatsana biraz.

Sizin gibiler gider peygamberin sakalı diye gösterilen kıl a da inanır.

Din düşmanlığı mı? Senin sözde din hocaların Kuran da geçmeyen bir şeyi nasıl din e yedirmişler onu da anlatsana biraz.
Onlar yediremedi, sen de yediremeyeceksin. Sana kalsa İslam'ı tamamen yok etmeye kalkarsın. Sana göre çarşaf giyen neden terörist oluyor? Herhangi biri terörist de olabilir ama sana göre sadece çarşaflılar teröristtir. Ayrıca Ezan'ı Türkçe yapmak nedir ya? Zamanında maalesef bu ülkede öyle şeyler oldu ama bir daha yapamayacaksınız.

Aklından zorun mu var senin yazılanı anlamıyor musun? Ben baş örtüsüne karışmam insan dinini istediği gibi yaşayabilir ben kara çarşaf a izin vermem diyorum. Yüzleri kapalı ve kimlikleri belli olmuyor belki aranan bir terörist nereden bileceksin. Dekolte ne alaka? Konumuzla hiçbir alakası yok. Cehaletin bir sonu yok senin gibi aklı çalışmayan insanlar her yerde.

Dediğin her şeyi senin gibi anlama kıtlığı yaşayan arkadaşlara örnekler vererek açıklıyorum ama yok beyin almıyor arkadaş. Senin gibilere okul dışında da okuduğuna anlama eğitimi vermek lazım. Bir de Cumhurbaşkanı olunca yapacaklarını yazmaya kalkmışsın. İnsan dinin istediği gibi yaşayabilir dediğin gibi insan hayatında istediği kıyafeti giyebilir demiyorsun ama? Kitapta, İslam'da çarşaf yok dedin az önce, buna cevap olarak sana diyorum ki açık giyinmekte bir kitapta dinde yazmıyor ama insanlar açık giyinmeyi yani dekolteli giyinmeyi tercih edebilir. Bu nasıl giyineceği kişiye kalmıştır, Tercihtir. Bu doğal hakkıdır istediğini yapar, özgürdür. Ek olarak bir insanın canlı bomba, terörist olması için çarşaflı olmasına gerek yok, yüzünün görünmesine de gerek yok. Zaten şüpheli bir şahıs olarak görülürse didik didik inceleniyor o şahıslar. Böyle her yazdığımı defalarca açıklatacak kadar düşünce yoksunuysan lütfen bir daha cevap verme zahmetinde bulunma.

Onlar yediremedi, sen de yediremeyeceksin. Sana kalsa İslam'ı tamamen yok etmeye kalkarsın. Sana göre çarşaf giyen neden terörist oluyor? Herhangi biri terörist de olabilir ama sana göre sadece çarşaflılar teröristtir. Ayrıca Ezan'ı Türkçe yapmak nedir ya? Zamanında maalesef bu ülkede öyle şeyler oldu ama bir daha yapamayacaksınız.

Dediklerimden bunları çıkarttıysan gerçekten yazık sana okuduklarını anlayamayacak kadar beynin uyuşmuş. Sana daha bir şey diyemiyorum anlatmaya çalıştıklarımın tam tersini yazmışsın bomboş bir insansın keşke biraz aklın olsa.

Geri
Yukarı