Cumhurbaşkanı olsanız ilk ne yapardınız?

Çarşaf kimliği gizliyor yüzü kapatıyor ve bazıları gözlerini de kapatıyor. Örümcek adam kostümlü adamlar sokaklar da dolaşmıyor dolaşsa bile her gün bunları giymiyor gündelik kıyafet değil yani. Diğer verdiğin elbise örnekleri de kimliği gizlemiyor.
Gündelik değil diye yasaklamıyorsun yani. Yine de gün içinde giyse biri sorsa onun hayranıyım der 2 hareket gösterir gider. Senin amacın İslam düşmanlığı, çok belli ediyorsun.

Gördüğüm kadarıyla kuranda geçmiyor o yüzden din ile bağdaştırılamaz diyorum.

Kuran a göre İslam'ın tek ve en doğru kaynağı kurandır bu yüzden kuran dışı olan şeylerin de hiçbir kesinliği yoktur.

Bak kuranda bazı şeyler açıklanmamıştır diyor kuran kitabı bazı şeyler peygamberimiz açıklamıştır 2. ezan Türkçe okunmadığını diyanet açıkladı hala kafan almıyorsun.

Sana benim dışımda 3 kişi daha cevap yazmış. Hiçbirisine saygı duymayıp hepsine, beyinsiz, cahil gibi yorumlar yapıyorsun. Senin ülkede yaşayan bireyleri bırak, düşünce özgürlüğüne bile saygın yok. Kimse bilmiyor, herkes cahil, bir tek sen akıllı, modern kültürlü bir bireysin. Tebrik ediyorum seni.

Bu cevabını daha yeni gördüm. Evet benim gözüm de bu 3 kişi daha kendi dinlerinden haberi olmayan cahil insanlar. Ek olarak ben kimsenin düşünce özgürlüğüne karışmadım.

Bak kuranda bazı şeyler açıklanmamıştır diyor kuran kitabı bazı şeyler peygamberimiz açıklamıştır 2. ezan Türkçe okunmadığını diyanet açıkladı hala kafan almıyorsun.

Diyanet kadınlara vurun da diyor ek olarak diyanet çalıp çırptıkları para ile mükemmel bir hayat sürüyor sen bunlara inanıyorsan burada sorun sende. Kuran dışı şeylerin herhangi bir kesinliği yoktur bunu o kafana sok artık. Bana ayetle gel şu açıkladı bu açıkladı deme.

Yapacaklarım;

21 sene içinde nüfusa geçenlerin vatandaşlıklarını araştırıp sınır dışı için gerekli işlemlere başlardım.

Yine aynı yıllar arasında tapu kayıtlarını didikleyip sorunlu gördüğüm satışları iptal ederdim.

Orman arazilerini işgal etmiş yapıları tespit eder. Hem ceza hem de derhal yıkım emri verirdim.

Yerli tohum teşviki yapardım.

Tarıma kota koymazdım.

Mesleki eğitimin diploması zorunluğu çıkartırdım. Diploması olmayanlar o işi yapamaz.

Emekliler için kamusal bir vakıf kurup onları SIM kart, hastane ve miras gibi işlerine yardımcı olmalarını sağlardım.

Diyaneti kapatırdım. Her camii, kilise ve diğer inanç mekanları kullananların yardımlarını onlardan alması gerektiği açıklardım.

Merkez istihbaratı TSK verirdim. Tek kota da özelleşmemiş bir istihbarat teşkilatı olması için çalışmalar başlatırdım.

Sınırlar kanunu çıkartıp sınır hattı dışı kullanımı yasaklatır. Sınır dışı faaliyetleri takip eden dronlar koyardım. Sınır dışını kullananlara güç uygulanacağını bildirirdim.

Kaçakçılık yapanlara kesinleşmiş ceza verirdim.

Cezalı mahkumları çalıştırırdım, toplumdan uzak.

Eğitim bakanlığından genel veriler alıp. Ne kadar atama lazım ise o kadar alan açardım. Fazladan öğrencileri sınava sokmazdım.

Emekliliği gelmiş ve çalışmaya devam eden personelleri bulup. Emeklisi dolduğu halde çalıştığı için tazminat cezası verirdim.

Kıdem tazminatını kaldırırdım.

Emeklilik için sadece yaş koyardım. Prim günü değil.

Yaz aylarında öğrencileri iyi şartlar altında meslek öğrenmeleri için halk yararına olacak aktivelere gönderirdim. Özellikle çiftçilik yapmaya. Gidenlere güzel bir hediye ya da maaş verilirdi.

Taksileri ve otobüs gibi taşıma araçlarını devlet veya belediye bünyesine alıp. Kameralarla izlenebilien, vardiyalı bir iş haline getirirdim. Taksilerde sadece kredi kartı geçerli olacak şekilde dizayn edilirdi. Şoför direksiyon salladığı kadar değil, çalıştığı saat kadar maaş alırdı.

İhtiyaç yoksa çalışma için vatandaş almazdım. Çalışmaya gelen vatandaşlara toprak satışı yasaklatırdım.

ÖTV kaldırırdım.

Vergilendirmeler gözden geçirilip, vergi indirimi yapardım.

Posta, Telekom, su, elektrik ve doğal gaz gibi işletmeleri özelleştirmelerini iptal ederdim.

Her vatandaş devlet sağlık hizmetini bedava almasını sağlar. İlaçları özellikle kanser gibi tedavi gören kişilere tüm sağlık hizmetleri bedava yapardım. Gerekirse Küba için seferler düzenlenmesini sağlardım.

Noter gibi işlemleri ücretsiz yapardım. Her biri devlet himayesinde olurdu. Belki 1 ya da 5 TL gibi rakam alınırdı.

Emlak işini belediye ya da devlete ait bir kurum üstlenir. Fiyatları mal sahibinin belirlemesine izin vermezdim.

Çifte vatandaşlığa yasaklatırdım. Ya burası, ya da orası.

Her gelen yabancı vatandaşa ne sebeple geldiğine dair rapor alınmasını sağlardım.

Kurumlar arası denetimi yaptırırdım.

Dokunulmazlığı kaldırırdım. Eski vekil, bakan fark etmeksizin.

Ama ama benim gibi düşünenleri seçmezler ve destelemezler. Herkesin bir tuzu kuru durumu var…

Hocam ciddiye alıp bu kadar yazmışsınız ya size acıyorum.

Geri
Yukarı