Cumhurbaşkanı olsanız ilk ne yapardınız?

Akşam çarşaflı yatmıyor eve gidince kocasının yanın da açabiliyor diye biliyorum ama dışarıda açıp gösteremez sonuçta bu çarşaf yüzü de gizliyor eğer amaç yüzü de gizlemek olmasa zaten öyle giyinmezler.
İnsanların nefisleri ile oynamamaları için kapanıyorlar. Eğer kanun ile ilgili bir durum olur ise ve gösterirlerse günah değil. Eğer amaçları gerçekten kanun ile ilgili ise.

Ben olsam;
1- mülteci sorununu çözerdim.
2- ihracatı arttırırdım.
3- vergileri azaltırdım.
4- eğitimi önem verirdim böylelikle aileler çocuklar düzgün eğitim alırlardı.
5-dış ülkelerle ilişkimi iyi tutardım.
6- üretime çok önem verirdim.
7- çiftçi, esnaf vb kişilere maddi destek verirdim.

İnsanların nefisleri ile oynamamaları için kapanıyorlar. Eğer kanun ile ilgili bir durum olur ise ve gösterirlerse günah değil. Eğer amaçları gerçekten kanun ile ilgili ise.

Nefisleri oynamamaları için kapanıyorlar derken bu kısmı pek anlayamadım gören erkekler tahrik olmasın diye mi kapanıyorlar? Eğer bunun içinse baş örtüsü kullanabilirler çarşaf a gerek yok. Senin mantığınla bakarsak kanun ile ilgili ise baş örtülü kadınlar başlarını da açabilirler ve bu günah olmaz.

Akşam çarşaflı yatmıyor eve gidince kocasının yanın da açabiliyor diye biliyorum ama dışarıda açıp gösteremez sonuçta bu çarşaf yüzü de gizliyor eğer amaç yüzü de gizlemek olmasa zaten öyle giyinmezler.

Konu için de çok defa anlattım neden olduğunu ama özet geçmek gerekirse kara çarşaf giyen kişilerin yüzleri belli olmuyor aranan bir terörist bile olabilir bu kişi.
Tamamda dediğinizde haklısınız ama insanın dininde böyle bir şey varsa bunu engellemek olur. Zaten İslam'da kapanmak zorunlu değil. Din ve devlet işleri günümüzde kesinlikle birlikte olamaz. Şeriat kötü mü? Şeriatın ne olduğuna bakarsak yanlış bir şey yok. İnsanlara adaletli davranmak vs vs. Fakat günümüzde kimse şeriatla yönetemez çünkü yolundan sapar. Bu da şeriatın yanlış anlaşilmasına ve halkın cahilleşmesine sebep olur. Almamak yerine gelen herkesi çarşaflı çarşafsız bir kadının denetlemesi uygun olur.

Nefisleri oynamamaları için kapanıyorlar derken bu kısmı pek anlayamadım gören erkekler tahrik olmasın diye mi kapanıyorlar? Eğer bunun içinse baş örtüsü kullanabilirler çarşaf a gerek yok. Senin mantığınla bakarsak kanun ile ilgili ise baş örtülü kadınlar başlarını da açabilirler ve bu günah olmaz.
Mesela birinin eşgali ile uyuyor yüzü ama saçları da uymalı, bunun için saçını göstermesi gerekiyor, bu da günah değil.

Ben de forumda bazı insanlar gördüm düşünmekten yoksun okuduklarını anlayamayan İslam'cı kişiler ben moderatör olsam bunları belirleyip sınırsız bir şekilde banlayabilirim ama ya bunların sayısı çok fazla olsaydı? İşte o zaman iyi kötü ayırt edemem ve işlerim zorlaşırdı. Şu an ki mülteci krizi de böyle sayıları çok fazla iyi kötü ayırt edilemez hepsi gönderilmeli.

Devlet 50 milyon Türk nufüsü ayıramıyor 10 milyonluk Suriyeli nufüsün suçunu bulamayacak hem hapishaneye gönderilebilir özel hapishane yapılabilir kendi vatanlarına göndersek nasıl savaşamayacak ve hepsi ölecek kalanların Suriye'de ne olduğunu biliyorsunuz savaşmaları imkansız silah yok hem ayrıca o ayrıcalıkları suriyeliler istemedi devlet verdi.

Tamamda dediğinizde haklısınız ama insanın dininde böyle bir şey varsa bunu engellemek olur. Zaten İslam'da kapanmak zorunlu değil. Din ve devlet işleri günümüzde kesinlikle birlikte olamaz. Şeriat kötü mü? Şeriatın ne olduğuna bakarsak yanlış bir şey yok. İnsanlara adaletli davranmak vs vs. Fakat günümüzde kimse şeriatla yönetemez çünkü yolundan sapar. Bu da şeriatın yanlış anlaşilmasına ve halkın cahilleşmesine sebep olur. Almamak yerine gelen herkesi çarşaflı çarşafsız bir kadının denetlemesi uygun olur.

Kara çarşaf din de geçmiyor sorun da bu zaten daha kendi dinlerinden haberi olmayan insanlar bana din düşmanı diyor.

Yapılacak çok şey var da en basitinden bir şey istiyorum. Mülteciler bizlere göre 2 kat daha fazla vergi vermeleri ve yaşlıların ücretsiz biletlerine sınır koymaları. Adamlar otobüs ve tramvayları Fortnite otobüsüne çeviriyorlar. Adam namazı kılmak için evinin yakınındaki camiye gitmiyor ta 10-15 km ötedekine gidiyor.

Kara çarşaf din de geçmiyor sorun da bu zaten daha kendi dinlerinden haberi olmayan insanlar bana din düşmanı diyor.
Doğru geçmiyor. Baş örtmesi bile yeterli. Fakat yinede rhaat hissetmeyecek insan vardır yapacak bir şey yok. Bir kadın denetçinin kapalı bir alanda bu kişileri denetlemesi lazım.

Eğitim sistemini düzeltirdim, her şeyin başı eğitimdir. Eğitimsiz bir toplum işe yaramaz köle topluluğundan başka bir şey değildir.

Geri
Yukarı