Cumhurbaşkanı olsanız ilk ne yapardınız?

Din bunu nerede emrediyor?

Onlar yediremedi, sen de yediremeyeceksin. Sana kalsa İslam'ı tamamen yok etmeye kalkarsın. Sana göre çarşaf giyen neden terörist oluyor? Herhangi biri terörist de olabilir ama sana göre sadece çarşaflılar teröristtir. Ayrıca Ezan'ı Türkçe yapmak nedir ya? Zamanında maalesef bu ülkede öyle şeyler oldu ama bir daha yapamayacaksınız.

Hocam Arapça tam çevirilemiyor çünkü bir kelimenin yüzlerce anlamı var. Eğer belli bir meali seçerseniz halk bu meal yanlış deyip isyan eder. Doğru çevirilebilse Türkçe daha mantıklı çünkü o zaman insanlar ezanı anlayabilir. Ama maalesef dilden dolayı olmuyor ve Arapça daha mantıklı kalıyor.

Dini devletten ayırırdım. Milletime, ülkeme, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'e ihanet eden herkesi idam ederdim.

Sizin gibi boş boş her yerde tarih ile alakalı şeyler yapan insanlara acıyorum. Boş boş yorumlar yapmanın mantığı yok.

Hocam Arapça tam çevirilemiyor çünkü bir kelimenin yüzlerce anlamı var. Eğer belli bir meali seçerseniz halk bu meal yanlış deyip isyan eder. Doğru çevirilebilse Türkçe daha mantıklı çünkü o zaman insanlar ezanı anlayabilir. Ama maalesef dilden dolayı olmuyor ve Arapça daha mantıklı kalıyor.

Ezanın genel olarak çevirileri birbiri ile neredeyse aynı Türkçe okunmasında bir sakınca göremiyorum. İlla doğru çevrilemez diyorsanız o zaman din ve dil hakkında uzman insanlar bir araya gelip ortak bir çeviri çıkarmalı.

Yüzlerce anlamı olan 3 kelime söyler misiniz? Kur-An'ı Kerim'deki her hangi bir şey için Google'yi açıp bakın Türkçe meali yazıyor orada.

Cennet kaçıyor güvenlik ne onun yanında.

Haklısınız ülke güvenliği nedir ki din in yanında (!). Bir namazdan cennet kaçırmaz kaldı ki zorunluluk sonucu gitmiş karakola.

Yüzlerce anlamı olan 3 kelime söyler misiniz? Kur-An'ı Kerim'deki herhangi bir şey için Google'yi açıp bakın Türkçe meali yazıyor orada.

Arapça zengin bir dildir ve tek bir kelimenin bir sürü farklı anlamı çıkabilir doğru düzgün kaynaklardan araştırırsanız bunu zaten görebilirsiniz Google'a bakarsanız da tek bir anlam vermez, size bir anlam gösterip altında diğer anlamlarını da gösterir.

Haklısınız ülke güvenliği nedir ki din in yanında (!). Bir namazdan cennet kaçırmaz kaldı ki zorunluluk sonucu gitmiş karakola.
Tamam karakola gitti, kafasını yine göstermesi gerekiyor. Bu yine günah değildir çünkü zorunluluktur.
Arapça zengin bir dildir ve tek bir kelimenin bir sürü farklı anlamı çıkabilir doğru düzgün kaynaklardan araştırırsanız bunu zaten görebilirsiniz Google'a bakarsanız da tek bir anlam vermez, size bir anlam gösterip altında diğer anlamlarını da gösterir.
Mesela bana bir kaç tane Ayet söyle. Türkçesini sana gösteriyim.

Yüzlerce anlamı olan 3 kelime söyler misiniz? Kur-An'ı Kerim'deki her hangi bir şey için Google'yi açıp bakın Türkçe meali yazıyor orada.
Tek bir meal yeterli mi zannediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı