Cumhurbaşkanı olsanız ne yapardınız?

1) özel üniversiteleri kapatırım.
2) doktorası olmayan milletvekillerinin görevine son veririm.
3) lisans mezunu olmayan kimse oy kullanamaz.
4) Cumhurbaşkanı ve bakanlar dahil en fazla 4 yıl görev yapabilir.
5) liyakatsizlik suç sayılır, hapis ile cezalandırılır.
6) ne kadar cemaat, dernek, vakıf varsa hepsini kapatırım.
7) ne kadar Arap varsa hadi kardeşim misafirliğin kısası makbuldür.

Kimseyi kimseyle kıyasladığım yok gerçekçi ol. Senin düşman olduğun KHK ile atmak istediğin kişiler paralı köpekler zaten paranın kaynağını yok et gerisi zaten kendiliğinden gelir.
Düşman olduklarımı değil, herkese düşman olanlardan kurtulacağımı anlatmaya çalışıyorum.

Olağanüstü hal ilan eder dayarım KHK'leri. Tüm yetki bende değil mi?
Ve bütün bunlar ülkenin faydasına olacak, öyle mi? Monarşiyi ilan et de itiraz ve eleştiri hakkımız da olmasın, mazallah ülkeye zarar veririz falan. Böyle kurduğun düzen sen gidince yok olur, yaptıkların sadece günü kurtarır.

1) özel üniversiteleri kapatırım.
2) doktorası olmayan milletvekillerinin görevine son veririm.
3) lisans mezunu olmayan kimse oy kullanamaz.
4) Cumhurbaşkanı ve bakanlar dahil en fazla 4 yıl görev yapabilir.
5) liyakatsizlik suç sayılır, hapis ile cezalandırılır.
6) ne kadar cemaat, dernek, vakıf varsa hepsini kapatırım.
7) ne kadar Arap varsa hadi kardeşim misafirliğin kısası makbuldür.
Her şey güzel de eğitim özellerde daha kaliteliyken neden özel üniversiteleri kapatıyorsunuz ki? İstanbul pelin üniversite ile odtüyü karşılaştırmak yerine şırnak üniversitesiyle karşılaştırsanız Pelinin daha iyi olduğunu görürsünüz. Odtü ile Bilkent, Koç vs karşılaştırılmalı(ki onda da özeller daha iyidir).

Ve bütün bunlar ülkenin faydasına olacak, öyle mi? Monarşiyi ilan et de itiraz ve eleştiri hakkımız da olmasın, mazallah ülkeye zarar veririz falan. Böyle kurduğun düzen sen gidince yok olur, yaptıkların sadece günü kurtarır.
Evet, hepsi çoğunluğun değil herkesin iyiliğini sağlayacak. Herkesin itiraz ve eleştiri hakkı olmak zorunda fakat düşünebilmeleri gerek. İlkokul mezunu 65 yaş dayı gidip boş boş sağa sola sallarsa kendini hapiste bulur. Ülkede sadece faydalı vatandaşlar kalacağı için bu düzen bozulmadığı sürece ilelebet devam eder. Dediklerime karşı çıkmakla Atatürk'ün ayrılıkçı ve isyancı sözde şeyhleri astırmasına karşı çıkmak hemen hemen aynı şey.

Surileri Afgan'ları gönderirdim ve ülkenin resmi dini olmazdı kim neye inanıyorsa.
Ülkenin resmi dini nerede yazıyor dostum? 1928 öncesine gitmezsen böyle bir ifade göremezsin.
Türkiye Anayasal düzeyde Laikliği benimsemiş, din ve vicdan özgürlüğü olan bir ülkedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı