Cumhurbaşkanı olsanız ne yapardınız?

Çok şey yapabilirim ama en önemlisi mülteci, geçici sığınmacı kim varsa acil olarak insani bir şekilde ülkeden çıkarmak olur.

Yakalanabilseydı kaçak silahlanma ile mücadeleye milyarlar döküp yılar harcamazdık.
Yasaklamak hiçbir şey için çözüm değildir.

Kanuna uyan biri silahını alır evinde meşru müdafa için tutar sıkıntı yok, arada 1 2 kanunsuzun yüzünden bir sürü kişinin canı yanar, ayrıca Amerika'da geçen ay daha kişisel silahı ile bir adam anaokulunu bastı, 3 ay önce metro saldırısı, ondan önce AVM saldırısı...

Kanuna uyan biri silahını alır evinde meşru müdafa için tutar sıkıntı yok, arada 1 2 kanunsuzun yüzünden bir sürü kişinin canı yanar, ayrıca Amerika'da geçen ay daha kişisel silahı ile bir adam anaokulunu bastı, 3 ay önce metro saldırısı, ondan önce AVM saldırısı...
Yasa dışı silahlar ile zaten bunlar yapılıyor.
Silahlı kişiler kendini savunabilecek.
Silah yasaklanınca toplum silahsızlanmayacak.
Sadece masumlar silahsızlanacak diğer herkes yasadışı silah alabilecek zaten.

Kontrol altına almanın tek yolu bu.

İlk yapacağım şey memurların büyük bölümünü işten çıkartmak olur, %90'ı iş yapmadan para kazanıyor . Benim komsum bir belediye de memur sabah gidiyor 2 saat sonra geliyor dükkan açtı , dükkanda duruyor.. 2 saat ile mesaiyi tamamlıyor adam. Kuzenim mühendis yeni memur oldu 3 ay kadar nasıl gidiyor diyorum abi çok sıkıcı diyor niye diyorum abi mesainin yarısı bomboşş 3 saatten fazla çalışmıyoruz zaman geçmiyor diyor sinirlerim bozuluyor. Dahası , çocuk döven öğretmenlerin arka plan da masa başı iş verildiği bir düzeni asla kabul etmiyorum ilk işim memurları değiştirir işini aksatanı 3ncü ihlalden sonra direk kovardım.

Yasa dışı silahlar ile zaten bunlar yapılıyor.
Silahlı kişiler kendini savunabilecek.
Silah yasaklanınca toplum silahsızlanmayacak.
Sadece masumlar silahsızlanacak diğer herkes yasa dışı silah alabilecek zaten.

Kontrol altına almanın tek yolu bu.

Mantıklı aslında aradaki çürük elmalar ters yüzü dönünce amacı belli olacak yakalanınca bir bir elenicekler aradan.

Üniversite mezunu olmayanların oy vermesini yasaklamak, üniversitelerin çoğunu kapatıp öğrencileri attıktan sonra niteliği artırmak, siyasal İslam'cı ve ekstremist görüşlere sahip kişilere ifade özgürlüğü kısıtlaması getirmek ve rüşvet, adam kayırma gibi liyakatsizlik eylemlerinin tümünün cezasını müebbet hapis cezası yapmak ilk icraatlerim olurdu.

Fazla otoriter.

Geri
Yukarı