Cumhurbaşkanı olsanız ne yapardınız?

Bedelli ve zorunlu askerlik yerine gönüllü'ye geçmek.
Hocam o zaman saçma olmaz mı ? Daha markete gitmeye, ekmek almaya, çöp atmaya, telefonunu sarja takmaya, mutfağa gidip su içmeye üşenen bir sürü insan var. Yani tabiiki bu tarz insanların kalkıp da gönüllü askere gitmek istemesi olası mıdır ?

Ayrıca geçmiş yıllarda 6 ay askerlik yapan kişilere de biraz haksızlık yapılmış gibi olmaz mı ?

Hocam o zaman saçma olmaz mı? Daha markete gitmeye, ekmek almaya, çöp atmaya, telefonunu sarja takmaya, mutfağa gidip su içmeye üşenen bir sürü insan var. Yani tabii ki bu tarz insanların kalkıp da gönüllü askere gitmek istemesi olası mıdır?

Ayrıca geçmiş yıllarda 6 ay askerlik yapar kişilere de biraz haksızlık yapılmış gibi olmaz mı?

Askerlik tamamen profesyonel olmalıdır. Kimse seçmediği bir ırk seçmediği bir cinsiyet yüzünden savaşmaya komutanların postallarını yalamaya zorlanamaz.

Diyanet işleri bakanlığı gibi gereksiz bir bakanlığı kapatırdım.

Teknofest ve Technopat'i birleştirirdim, Technopat'e destek sağlardım.
Suriye, Irak ve İran'ı haritadan silerdim.
Ülkede en az 50 MBps herkese internet sağlanırdı.
Teknoloji şirketleri ile iç içe olurdum, anlaşmalar yapardım.

@Sherlock Usman Aga aradığım liberal Cumhurbaşkanı. Diğeleri gibi hayalperest ve faşist diktatör değil.
İşte adam ya!

İlk işim görevi Besim Tibuk Hazretlerine devretmek olacaktır.
İşte adam ya!

Hocam o zaman saçma olmaz mı ? Daha markete gitmeye, ekmek almaya, çöp atmaya, telefonunu sarja takmaya, mutfağa gidip su içmeye üşenen bir sürü insan var. Yani tabiiki bu tarz insanların kalkıp da gönüllü askere gitmek istemesi olası mıdır ?

Ayrıca geçmiş yıllarda 6 ay askerlik yapan kişilere de biraz haksızlık yapılmış gibi olmaz mı ?
İlk olarak kimse seçme şansı olmadan doğduğu bir ülke ya da toplum için savaşmak zorunda değil.
İkinci olarak artık savaşlar profesyonel askerler ile yapılıyor. 6 ay boyunca senin verginle yatak, yemek, tehçizat sağlanıyor o kişilere.
Buna gerek yok. Zaten bireysel silahlanma serbest olduğu vakit toplum kendini müdafaa edebilecek yeterlilikte olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı