Cumhurbaşkanından Doları Düşürecek Açıklama Geldi!

• Konuyu başlatan mwsg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 5B
"Dolarla ihaleye girip ayakkabı kutusuyla para kaldıran biziz. Size ne oluyor?" demek istemiş hocam. Bazen dürüstlüklerini takdir etmiyor değilim. Bu insanlar kitlesini, oy potansiyelini çok iyi tanıyor. O yüzden ağızlarından çıkanlara şu forumdaki üyeler kadar dikkat etmiyorlar emin olabilirsiniz. Sizce bahsettiği hane halkının kaçta kaçı sizin yürüttüğünüz mantığı yürütecek kadar beyni sorgulamaya ve öğrenmeye açık insanlar? Ya da yaşadıkları hayatın berbat standartları bu sorgulamaya ve öğrenmeye ne kadar müsaade ediyor?

Biliyorum bazı konulara cevap yazmak veya yorum yapmak abesle iştigal ama insanız işte içimiz yanıyor. Bu kadar mı kör olur insanlar? Oluyormuş.

Global dengeler değişmediği sürece "tatlıya bağlamak" sorun çözmez ki hocam. Olayları yanlış değerlendirmemek gerekir. Sayın Cumhurbaşkanımızın istediği, Merkez Bankası'nın Dolar'ın global değer artışı karşısında faiz indirimine gidip balon ekonomi yaratması. Bu maddi anlamda herhangi bir sorunu çözmeyecek. Hatta ertelemeyecek de. Sadece rakamlarla oynanmış olacak. Elimizdeki ekmek pastaya dönüşmeyecek ne yazık ki. Yaklaşan seçimler ve halk tepkisini düşünecek olursak çok naif ve tatlı söylemler gerçekten. Merkez Bankası denen kurum ülkenin ekonomik potansiyelini ve dengesini dış hacme karşı iç hacmi kısıtlayarak ya da genişleterek korumak durumunda. Gerçekten hayretler içinde izliyorum son zamanlarda olanları. Lafla, bildiğimiz lafla faiz indirimine gidiyoruz, ekonomi toparlıyoruz. Ticaret hacmi değişmeden, ekonomik yaptırımlara ve kısıtlamalara gitmeden, basbayağı lafla ekonomi düzeltiyoruz. İlginç, ne diyeyim. Umarım dediğiniz gibi olur yine de.
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarmaz 😁

- Sen de bunu yedin ?
- Evet abi.
- Sen içeri geç içeri...

Buna inanmak için trol olman lazım. Sosyal'de trollük kurallara aykırıdır, peşinen uyarıyorum seni.

Açıkçası ben ne yediğimizi düşündüm , her yıl trilyonlarca lira veriyoruz bunun için deprem oldu öğrendik ki bize söylenilenle aslı bir değilmiş , meğerse biz her yıl trilyonlarca lirayı Ortadoğu'da din-i budunsal bir teşkilat Yahudiliğin / İbraniliğin gene Sami milletten Araplardaki mezhebi Müslümanlık sosyal grubunun ülkemizdeki bireyleri grup içi pekiştireç yapsın diye veriyormuşuz.

Trilyonlarca lira elbette çok fazla haddinden hududundan fazla ama ne hikmetse biz her sene üstüne bütçeden gider borç yapıyoruz seneye devir !

Trilyonlarca lira bile o kaba iştahlarını ve arzularını susuzluklarını gidermeye yetmiyor yani!

Meğerse bizler o yüzden sefalet içinde acılar çekiyormuşuz sakat kalıyormuşuz ölüyormuşuz her sene bu yüzden trilyonlarca lira ilgili sosyal gruba yetiştirmek için.

Ettikleri dua kabul olsun , Allah deyince bütün kapılar onun için ardına kadar açılsın , altlarına arabalar çeksin güzel hayatlar bolluk ve refah içinde yaşasınlar diye.

Haliyle de bu iştaha her sene trilyonlar yetiştirmekten kusura bakmayın bizde derman kalmadı ve gördüğünüz üzere depremde insan faktörü yok.

Binlerce insanımız da sırf bunlara trilyonlarca lira yetiştirirken yaşanan depremde tali hasar olarak bu dünyadan göçüp gitti.

2022'den 2023'e devir devlete trilyonlarca lira verdik ve bütçeden de milyarlarca lira üstüne gelir ettik ama giderimiz fazla !

Ölümüne çalışmamız lazımdı 2022 'de onlarca trilyon lira toplayıp bir kaç trilyonuyla müslümanları doyurduktan sonra ; geriye kalan üç beş trilyon liradan depremde ölen herkesi kurtarabilirdik bu uçuk paralarla neler yapılmaz ki ? çocuk oyuncağıydı bizim için bu iş lakin Müslümanlar çok tuzlu , her yıl Müslümana trilyonlarca lira haracımızı vermeden adamlar da haklı şimdi yetmemiş üstüne aşmışız bütçeyi.

Geri
Yukarı