Current-Average-Reported Arasındaki Fark Neden Olur?

teomanizmir

Hectopat
Merhabalar,

İki adet RX 580 ile kazım yapıyorum. Cüzdan olarak Binance, havuz olarak Ethermine, madenci olarak da Phoenixminer kullanıyorum. İkinci kartı taktıktan sonra ethermine.org üzerinde sadece reported kazılan miktarı yakın yazıyor (60 Mh).
Fakat current ve average arasında uçurum var görselde olduğu gibi. Neden olabilir acaba?

AEE9255A-3EA9-4801-B22F-A87328F4122D.jpeg

Zamanla kazım programındaki değere yaklaşması lazım. Madencilik programındaki değerleri kıstas alın. Ayrıca Ethermine'da yazan hashrate'in bir şeye katkısı yok. Gönderdiğiniz shareler ile kazancınız hesaplanıyor zaten çok takılmayın.

Zamanla kazım programındaki değere yaklaşması lazım. Madencilik programındaki değerleri kıstas alın. Ayrıca Ethermine'da yazan hashrate'in bir şeye katkısı yok. Gönderdiğiniz shareler ile kazancınız hesaplanıyor zaten çok takılmayın.
Hocam o zaman ethermine sitesindeki reported mı bizi asıl ilgilendiren ?

Current gecerli anlamina geliyor. Ama aslinda size soyle aciklayayim; minerda her share found yazisi ciktiginda current kismi yukselir. Ornek veriyorum 15 dakikada 7 share found olursa current yukselir. Bir sonraki 15 dakikada 4 share found olursa current azalir.

Dashboarddaki average current'in 6 saatlik ortalamasidir.

Reported minerin havuz sunucularina gonderdigi toplam kazim gucunuzdur.

Gecenlerde baska bir konuda bir arkadasin ethermine'a attigi ticket cevabini paylasmisti. Cevapta odul hesaplamalari icin current kisminin dikkate yaziyordu

Current ve Report ortalaması Average'dir. Average'a göre alıyorsun diye biliyorum. Share 19 olmuş yeni baslatmissin sanırım zamanla dengelenir.

Ethermine da current 145 mh / s idi fakat 30 saat 4 ila 10 mh / s arasında gidip geliyor düzeltemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabılecek bırısı var mı arkadaşlar?

Geri
Yukarı