Curved monitör mü IPS monitör mü?

Exfatality

Hectopat
Elimde bir bu var.

VIEWSONIC 23,8

Ve bir de bu Curved monitör var.

Hangisini alayım bilmiyorum %60 film dizi %40 oyun takılırım aradaki 200 TL farka değer mi IPS monitör?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde bir bu var.

VIEWSONIC 23,8

Hangisini alayım bilmiyorum %60 film dizi %40 oyun takılırım aradaki 200 TL farka değer mi IPS monitör?

Sizin kullanımınıza en iyi gidecek monitör bence VA paneldir.

Oynayacağınız oyunlar da hikayeli yani film tadındaysa kesinlikle IPS almaya değer. Ama bu monitör 1.400 civarlarındaydı daha 3-4 ay önce, bu fiyatlar nedir abi ya...

Ben olsam IPS olanı alırdım. 144 Hz bir monitörde IPS panel görmek zor bir şey. Eğer farklı bir deneyim istiyorum derseniz kavisli olanı alın.

İlk monitörü almanız daha iyi olacaktır. 2. monitörde 1ms ve freesync aynı anda kullanılmıyor diye biliyorum ve curved olayı da çok iyi durmuyor o monitörde kullandığım için söylüyorum. İlk monitör hem estetik açısından hem IPS olduğu için onu tavsiye ederim.

Elimde bir bu var.

VIEWSONIC 23,8

IPS olan. Araştırmalarım sonucunda fark ettim ki 24 İnch ekranda Curved olması bi şey değiştirmiyor ilk 2 3 hafta curved mis gibi dersiniz sonra normal monitörden farkı olmaz.

Bir mağazaya gidip bakınız. İleride VA ya da IPS panel olan başka bir monitör görürseniz niye bunu aldım ki diyebilirsiniz. Teori de bana VA daha mantıklı geliyor. Siyah ve beyaz renkler benim için önemli ama sizin için değişebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı