Curved vs düz monitör tercihi

funsavber

Picopat
Yakın zamanda 144Hz monitör alacağım hatta bunun hakkında bayağı konu açtım :) genellikle keyfime göre oynarım bazen PUBG bazen ise BF1 bazen ise streamer Life Simulator :D o anki duruma bağlı. Hep oynadığım ana bir oyun yok. İnternette bulamadım konu açayım dedim. Curved monitör mü yoksa düz ekran mı? Referans olması için eğer Curved iyiyse MSI eğer düz iyiyse ASUS almayı düşünüyorum. (Tabii ki değişebilir düz ekran markası)

Oyun için Curved daha zevkli olabiliyor.
Monitör seçiminizi sadece bu kritere göre yapmanızı asla önermem, model paylaşmanızı rica ediyorum.
Tabiiki model göndereyim hemen MSI LED-Monitor (2560x1440, WQHD, 1 ms Reaktionszeit, 144Hz) »Optix MAG321CQR«
FreeSync Bunlar Fakat Gsync Açılabiliyor diye biliyorum Gsync önemli ekran kartım nvidia çünkü
Curved monitörler daha güzel bence.
Daha iyi oyun zevki sunuyor(muş).
Estetik duruyor bence, fazlasıyla modern.
Ama 24" Curved fazla iyi olmaz gibi, Curved alacaksaız 27" alın derim. (Bir dayanağım yok bu konuda, şahsi fikrimi belirtiyorum.)
27" Curved Baya aşıyor bütçeyi ve biraz büyük gelebilir bana

Hiç düşünmeden Curved al rahat edersin kardeşim. Düz olunca sıkıntı gözlerin sürekli hareket halinde Curved olunca direk ortaya bakarak odaklanabilirsin tercihim Curved.

Curved monitörler daha güzel bence.
Daha iyi oyun zevki sunuyor(muş).
Estetik duruyor bence, fazlasıyla modern.
Ama 24" Curved fazla iyi olmaz gibi, Curved alacaksaız 27" alın derim. (Bir dayanağım yok bu konuda, şahsi fikrimi belirtiyorum.)

27" Curved bayağı aşıyor bütçeyi ve biraz büyük gelebilir bana.

24" için düz daha iyi olur. 27" ve üstü Curved seçilebilir.

Evet, 24" almayı düşünüyorum. Yırtılma olmaması için de G-SYNC açacağım. Artık yazılımsal olarak çoğu monitör G-SYNC destekliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
@funsavber bunlar rakip bile değil, birisi sağlam bir 2K 144hz monitör iken diğerleri giriş-orta seviye 1080p 144Hz monitörler.

Sisteminiz 2K 144Hz'in hakkını verebilecek düzeyde ise kesinlikle MSI öneririm.
Kaldıramaz ise ASUS olanı öneririm. Hem ucuz hem curved olsun isterseniz buna bakabilirsiniz;

Ama kavisli olmak dışında bu fiyattaki monitörlerden daha kötü, düz isterseniz 24G2U da var 1700 civarında. Hem IPS hem de daha yüksek renk gamutlarına sahiptir.

Yırtılma olmaması için de G-SYNC açacağım. Artık yazılımsal olarak çoğu monitör G-SYNC destekliyormuş.

Montitörde DisplayPort ve FreeSync varsa yazılımsal olarak destekliyor NVIDIA kartlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı