Çözüldü Custom ROM attıktan sonra sürekli TWRP açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KOSTOK

Decapat
İlk başta telefonuma Custom ROM atmayı başarmıştım. ROM'un ismi Resurrection Remix v5.8.3'tü ve tekrardan telefonuma Odin ile orijinal yazılımını attım, tekrardan Custom ROM kurmaya çalıştım ancak olmadı. Yaptığım aşamalar şunlar:
1-Odin ile Boot dosyasını attım (root için)
2-Daha sonra Kingo Root ile superuserı etkinleştirdim.
3-Daha sonra Odin ile TWRP dosyasını attım (recovery modu için)
4-Daha sonra wipe》data-cahce-dalvik-System'i temizledim, daha sonra format data》 yes yaptım
5-Daha sonra reboot Recovery yaptım.
6-Daha sonra ROM'u flaşladım
7-Daha sonra Open GApps'i flaşladım ancak Open GApps'te ilk ROM'u atarken hiçbir sorun yoktu, ikinci ROM'u atarken error code: 20 hatası verdi. Ama Open GApps dosyalarının ilkinde attığım ile aynı olup olmadığını bilmiyorum.
8-Daha sonra reboot System "do not install"a tıkladım, telefonu yeniden başlattım ve TWRP menüsüne tekrar döndü. Ama başka bir ROM denedim Open GApps'te de ROM'da da hiçbir hata vermedi. Ancak yine de tekrar TWRP menüsüne döndü, yani sistem açılmadı. TWRP menüsü açıldı sürekli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İlk iki adım çöp.
ROM attıktan sonra root da siliniyor zaten.

Odin ile TWRP flashlayıp System'i silin.
ROM dosyasını flashlayın.
Wipe dalvik/cache yapın ve GApps flashlayıp yeniden başlatın. Bu arada GApps'in Android sürümünüz ve mimarinizle uyuşması gerekir.
Root için ROM dağıtıcısının verdiği SU dosyasını kullanın. O yoksa KingoRoot gibi çöp bir yazılım yerine LineageOS'un verdiği, sürümünüze uygun SU dosyasını kullanın.
İlk iki adım çöp.

Wipe dalvik/cache yapın ve GApps flashlayıp yeniden başlatın. Bu arada GApps'in Android sürümünüz ve mimarinizle uyuşması gerekir.
Root için ROM dağıtıcısının verdiği SU dosyasını kullanın. O yoksa KingoRoot gibi çöp bir yazılım yerine LineageOS'un verdiği, sürümünüze uygun SU dosyasını kullanın.

Çözüm
Şöyle ki; bazı işlemci modelleri self-flash işlemini yapamıyor, yani bazı modeller kendi kendine ROM yükleyemiyor. Bilgisayara bağlayıp odin ile denerseniz net sonuç alabilirsiniz.
Eğer daha önceden self-flash işlemini yapabildiyseniz büyük ihtimalle kullandığınız ROM bu işlemi yapamıyor olabilir.

İlk iki adım çöp.

Wipe dalvik/cache yapın ve gapps flashlayıp yeniden başlatın. Bu arada Gapps'in Android sürümünüz ve mimarinizle uyuşması gerekir.
Root için ROM dağıtıcısının verdiği su dosyasını kullanın. O yoksa kingoroot gibi çöp bir yazılım yerine LineageOS'un verdiği, sürümünüze uygun su dosyasını kullanın.

İşletim sistemi mimarisi cihazımla uyumlu ancak TWRP wipe menüsünden sadece System dosyalarını mı sileyim, yani diğerlerine dokunmadan? Bir de ben Custom ROM atılabilmesi ve başarılı olabilmesi için cihazın rootlu olması gerektiğini sanıyordum. Ondan dolayı ilk 2 adımı uyguladım ve de sizin dediğiniz SU dosyasını bu ROM atma işlemlerini bitirdikten sonra mı kullanmalıyım ve de nasıl kullanmalıyım (o kısmı biraz daha açarsanız sevinirim)?eğer ROM atabilmek için roota gerek yoksa benim için sıkıntı değil. Root olmasa da olur.

Screenshot_2021-05-06-07-55-15-1.png

Bir de eben hangi Open Gapps'i seçmeliyim? Onu tam olarak bilmiyorum ve telefonumun özellikleri yukarıda olduğu gibi.
@Lord Raiden sizin dediğinizi yatım ve sorunum çözüldü, destekleriniz için çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Lord Raiden sizin dediğinizi yatım ve sorunum çözüldü, destekleriniz için çok teşekkürler.
Çözülmesine sevindim. Mesajınızı yeni gördüm ama yine de cevap vereyim.
Sadece System'i silmek yetiyor, evet. Root gerekli değildir ROM ya da TWRP yüklemek için.
GApps paketi olarak ARM mimarisi ve Android 7.1.2'yi seçecektiniz. Kullandığınız ROM bu sürümde çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı