Custom ROM'lar Güvenilir mi?

sauths

Kilopat
Makaleler
1
Telefonuma (S5 G900F) custom ROM yüklüyorum. Fakat banka uygulamaları yüklemedim.
Lineage, AOSP Extended, CrDroid, Resurrection remix gibi bilindik ROM'lar güvenilir mi? Rootlu veya rootsuz bankacılık işlemleri yapılır mı?
Samsung stock ROM çok hantal, bu ROM'lar hem güncel Android 8-9, hem hızlı ve stabil oluyor.

Kaynak kodlarını paylaşmaktalar, bu da güvenli olduklarına işaret. Fakat tek tek kodları analiz etmediğin için tamamen güvenilirdir diyemeyiz.

Yine de LineageOS içlerinde en güvenilir olduğunu söyleyebilirim. Fakat bazı kullanıcıların geliştirdiği ROM'lar sakıncalı olabilmekte. Yakında bununla ilgili bir yazı da hazırlayacağım.

Kaynak kodlarını paylaşmaktalar, bu da güvenli olduklarına işaret. Fakat tek tek kodları analiz etmediğin için tamamen güvenilirdir diyemeyiz.

Yine de LineageOS içlerinde en güvenilir olduğunu söyleyebilirim. Fakat bazı kullanıcıların geliştirdiği ROM'lar sakıncalı olabilmekte. Yakında bununla ilgili bir yazı da hazırlayacağım.
Yazınızı bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı