Custom Sıvı Soğutma Nasıl Yapılır?

AMD.322

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Bugün kafayı bu konuya yordum her ne kadar ararsam arayım custom sıvı soğutma konusunda güzel, kaliteli çekim ve anlatım yapan tek bir video dahi bulamadım. Bence Technopat gibi kanalların bu konuya el atması çok iyi olabilir. Bu konuda bir kaç bölümlük kapsamlı bir rehber çekilirse gayet iyi olacağını düşünüyorum, konuyu bitirmeden önce bir soru sormak istiyorum. Custom sıvı soğutmamı yoksa kapalı sistem sıvı soğutmamı daha performanslıdır, custom soğutma ne kadar masraflıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,
Bugün kafayı bu konuya yordum her ne kadar ararsam arayım custom sıvı soğutma konusunda güzel, kaliteli çekim ve anlatım yapan tek bir video dahi bulamadım. Bence Technopat gibi kanalların bu konuya el atması çok iyi olabilir. Bu konuda bir kaç bölümlük kapsamlı bir rehber çekilirse gayet iyi olacağını düşünüyorum, konuyu bitirmeden önce bir soru sormak istiyorum. Custom sıvı soğutmamı yoksa kapalı sistem sıvı soğutmamı daha performanslıdır, custom soğutma ne kadar masraflıdır?
Öncelikle Technopat ekibi böyle bir çalışma düşünüyor (Sokak Röportajları bölümünde.) Sorunun cevabı basit Custom Water Cooling >Water Cooling System. Ek WB sitesine gir oradan direk hazır kitlere ulaşabilirsiniz.

Custom sıvı soğutma için öncelikle custom soğutulacak bir sistem lazım, gidipte i5 6500-Rx 470 alıp o sistemi soğutmak için binlerce lira harcayayım olmaz. Zaten sistem için ortalama 10-15bin tl 'yi gözden çıkarman gerek, temsili bir rakam veriyorum geçedebilir. (En kötü i7 6850K-X99-Gtx 1080 SLI-Modular full tower kasa-144Hz 2K Monitör,monitörü de ekledim çünkü bu sistemi 60hz monitörde kullanırsan hiçbir anlamı kalmaz.) gibi bir sistem olmalı. Kendin yapmak istiyorsan bu işten çakman lazım, şöyle ki en azından tornavida tutmayı bilmen lazım, kesip biçiceksin, mm'lik hesap yapıcaksın. Ustalaşmadan yapman çok zor. Şahsen ben böyle bir sistemi bu tarz bi işte kendime emanet etmezdim.
-
@er36po Senin yerinde olsam malzemeyi temin ettirir, ustalığa 4-5bin lira yazarım :D:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı