Custom sıvı soğutma ne kadar zahmetli?

Hüseyin123

Hectopat
Daha fazla  
Yakında çok güçlü bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Hem process hem Gaming için. Custom sıvı doğutma için pek bir bilgim yok. Yapsam bile sıvı değişimi hakkında acaba çok zahmetli bir iş mi? Ne kadar zamanda bir değiştirilir? Kısaca aydınlatacak varsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz zahmetli evet. Yani basit bir kule soğutmasını takarken bile daha önce yapmamışsak mantığını kavramaya çalışıyoruz. Custom daha zahmetli. Kasana ve donanım özelliklerine göre farklılıklar gösterebiliyor.

Yakında çok güçlü bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Hem process hem Gaming için. Custom sıvı doğutma için pek bir bilgim yok. Yapsam bile sıvı değişimi hakkında acaba çok zahmetli bir iş mi? Ne kadar zamanda bir değiştirilir? Kısaca aydınlatacak varsa sevinirim.
18 yaşından küçükseniz, başta aileniz izin vermez.

Zira bu iş zahmetli, pahalı ve bir o kadar da risklidir.

18 yaşından küçükseniz, başta aileniz izin vermez.

Zira bu iş zahmetli, pahalı ve bir o kadar da risklidir.
19 yaşım da ne alaka abi ailem niye izin vermesin onlara ne :D

Biraz zahmetli evet. Yani basit bir kule soğutmasını takarken bile daha önce yapmamışsak mantığını kavramaya çalışıyoruz. Custom daha zahmetli. Kasana ve donanım özelliklerine göre farklılıklar gösterebiliyor.
Coolar master stryker kasaya yapmayı düşünüyorum. Zahmeti kurulumundan sonra nasıl? Yani sonuçta kurduk falan tamam ama sonra sıvı değştirirken sökmüyoruz heralde? Benim şuan CM haf932 kasam var burda bi delik var ordan dökülüyo heralde kullanmıyorum bunda sıvı soğutma ama.

19 yaşım da ne alaka abi ailem niye izin vermesin onlara ne :D

Coolar master stryker kasaya yapmayı düşünüyorum. Zahmeti kurulumundan sonra nasıl? Yani sonuçta kurduk falan tamam ama sonra sıvı değştirirken sökmüyoruz heralde? Benim şuan CM haf932 kasam var burda bi delik var ordan dökülüyo heralde kullanmıyorum bunda sıvı soğutma ama.
Fiyatı 3 -4 bin Tl yi bulabilir de ondan, kaliteli bir çalışmanın.

ekwb.com sitesine bakmanı öneririm. Kasa anakart ve ekran kartına göre otomatik bir soğutma ayarlıyor. Custom Loop Configurator yazısına tıkla bir bak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı