Cutefish Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Konuyu başlatan MCV
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 3B

MCV

Hectopat
Makaleler
1
Yer
./
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel i5-12500H
RAM: 8GB DDR4 3200MHZ
Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU
Meslek
Yazılım Geliştirici
cutefish-linux-desktop-environment-on-arch-1536x864.jpg

1625252895068.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizce nasıl bir masaüstü ortamı olmuş? Beğendiniz mi? :) Deepin görünüşünü andırdı bana ama daha stabil ve güzel gibi.

Sonunda bir Cutefish konusu açıldı. İsteyen istediğini kullanabilir fakat bir kaç şey açıklamak istiyorum.
Cutefish, eski bir Cyber( CyberOS ) versiyonunun forku. Olan bir kaç olayı anlatayım.
Cutefish yayınlanmadan önce, Cyber Discord sunucusunda "Cyber artık bitti, Cutefish'i yapacağız" dendi, insanlar beğenmedi o yüzden kodu kaydedip kendileri devam ettirdiler (ki hala devam ettiriliyor). Cutefish'i yapan arkadaşların pek hoşuna gitmemiş olacak ki, kendilerinin sahip olduğu Github hesabının açıklamasına "Cyber is abandoned", eski cyberos.github.io sitesine "Abandoned, no third party community" gibisinden şeyler yazdılar. Tabii ki ben de dahil insanlar repoyu raporladı ve artık o site yok. Cutefishçi arkadaşların yaptığı birkaç şey daha:
- Copyright infringement (şu anda o repo silindi, altta bir fotoğraf var)
- İçinde Cyber veya KDE (bunu daha fazla açıklayacağım) her şeyi Cutefish veya Fish yaptılar.
- Çinli bir marka var arkasında (Chongqing Cutefish Technology Co., Ltd.), ve Çin hükümeti istediğinde bu markalardan veri alabiliyor. Güvenilmeli mi size kalmış.

KDE olayı hakkında:
Cutefish repolarını incelerken bir committe şöyle bir şey buldum:
1625900188178.png

:)

Copyright infringement:
1625900345220.png

:)

Anlatacağım bu kadar, kullanıp kullanmamak size kalmış. Güzel görünüyor fakat geliştiren kişilerin yaptıkları şeyler pek hoş değil.
He bir de, hala duruyormuş bu yazı. :D
1625900492665.png

Yeni konular

Geri
Yukarı