CV550 80+ Bronze PSU çift ekran kartı için yeterli mi?

• Konuyu başlatan Toro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B

Toro

Centipat
Merhabalar, Corsair CV550 80+ Bronze sertifikalı PSU ile beraber RTX 2060 ve i5 10400F kullanıyorum. Anakartım MSI B460M-A PRO. Yanına bir veya iki ekran kartı daha eklemek istiyorum. Amacım Etherium mining yaparak birazcık bile olsa ek gelir sağlamak, öğrenci harçlığım çıksın istiyorum açık konuşmak gerekirse. Ekran kartımın yanına kart olarak RX 590, RTX 3060 Ti veya RTX 3080 eklemek istiyorum. Bu üçlüden ikisini eklemeye niyetliyim ancak başlangıç olarak RX 590 eklemek istiyorum. Öncelikle merak ettiğim PSU 2. ekran kartına da yetecek kadar kabloya sahip mi? Bu kablolarda nelerin yeteri olması gerekir? Maalesef hiç bilmiyorum PSU ve bağlantılarında neler vardır ancak öğrenmek istiyorum. Eğer ileride 3. ve 4. kartı eklemek istersem harici PSU ile destek sağlanabilir mi? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hocam, Mining için uygun değil. Zaten NVIDIA kartlarda uygun değil. AMD bu konuda daha verimli. Bu iş için özel PSU'lar satılıyor. Bakabilirsiniz.

Öğrenci harçlığım çıksın.

Hocam maalesef size onerim tam arastirmadan boyle islere kalkismayiniz. Ima ettigim şey ise bilgisayarinizin 1 hafta boyunca acik kalmasi size maksimum oyle bir sistemle ayda 100TL getirir. O 100TL ile ancak elektrik faturanizi odersiniz.

Riser ile PCI Express X1 slotu ile ekran kartlarının bağlanabildiğini gördüm. Amacım bu şekilde bağlamak.

O kısımda ekran kartları bant genişliğini doldurduğundan tam verim alamazsınız. Zaten ne anakart müsait ne PSU bu işe girişicekseniz en azından üst seviye anakart ve PSU şart ama bence bulaşmayın harcayacağınız parayı başka şekilde değerlendirin.

Hocam maalesef size onerim tam arastirmadan boyle islere kalkismayiniz. Ima ettigim şey ise bilgisayarinizin 1 hafta boyunca acik kalmasi size maksimum oyle bir sistemle ayda 100TL getirir. O 100TL ile ancak elektrik faturanizi odersiniz.
Hocam sadece RTX 2060 bile elektrik faturası masrafı çıkmış şekilde 60 dolar aylık getiriyor. Zaten çok nadir bilgisayar kullanıyorum bir süredir. Bilgisayarımın yatmasını değil benim gibi çalışmasını istiyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.

O kısımda ekran kartları bant genişliğini doldurduğundan tam verim alamazsınız. Zaten ne anakart müsait ne PSU bu işe girişicekseniz en azından üst seviye anakart ve PSU şart ama bence bulaşmayın harcayacağınız parayı başka şekilde değerlendirin.
Açık konuşmak gerekirse bant genişliğinden vs anlamıyorum ancak gayet giriş orta seviye benim anakartım gibi girişleri olan anakartlar ile mining yapıldığını gördüm. Ben bu mining işini yapmak istiyorum. Kafaya koydum hocam ancak öğrenerek yapmak istiyorum. Yorumunuz için teşekkür ederim.
Turkiyede elektrik diger ulkelere gore cok pahali maalesef.
Hocam eksik yazmışım 60 dolar getiriyor RTX 2060. Elektrik giderlerini masraf olarak saydığım halde.
Hocam, Mining için uygun değil. Zaten NVIDIA kartlarda uygun değil. AMD bu konuda daha verimli. Bu iş için özel PSU'lar satılıyor. Bakabilirsiniz.
Hocam elimdeki kartı değerlendirmek istiyorum. Ayrıca 60 dolar getiren bir kartı neden kullanmayayım? 6 ay içerisinde kendisini amorti etmiş oluyor.

Geri
Yukarı