CWM Ne İşe Yarar ?

OneAcar 37

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Telefonum S4 Mini ve telefonumda ROOT yüklü. ROM kurmayı da düşünüyorum fakat sürekli bu CWM yazısı yüklenmeli gibi şeyler yazıyor. Bu CWM ne işe yarar ? ROM kurmak istiyorsak bu gerekli bir şey mi ?

ROM kuracaksan tabikide zorunlu bir araç Ses Arttırma + Home + Güç Tuşu bunlara basıp cwmyi indirip flashlıyacaksın telefona ondan sonrası zaten atacağın romun kurulumunda yazıcaktır yanlış bilgi verdiysem düzeltebilirsiniz

CWM android çekirdeği üzerine kurulan yama gibi düşün, CWM yi kurup hafıza kartından .Rar'dan çıkartılmamış romu kurmana yarayan arayüzdür. CWM olmadan costum rom kurmak çok zordur (adb komut sistemini kullanman gerekir o da hayli zordur programlama dilini bilmiyorsan imkansız gibi birşey)

Arkadaşlar. Telefonum S4 Mini ve telefonumda ROOT yüklü. ROM kurmayı da düşünüyorum fakat sürekli bu CWM yazısı yüklenmeli gibi şeyler yazıyor. Bu CWM ne işe yarar ? ROM kurmak istiyorsak bu gerekli bir şey mi ?
Telefonu odin modla cwmyani recovery yuklemen gerekli internette telefon modeline uygun cwm indir odin ile yukle.

Cihazınız rootluysa cwm de vardır zaten. Bir çeşit kapsamlı kurtarma modudur. Buna alternatif bir de twrp vardır. Zaten her cihazın orjinal kurtarma modu var. Rootlarken flashladığınız (genellikle odin ile yüklenen .md5 formatlı) dosya size cwm arayüzünü de beraberinde yükler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı