Cyberpunk 2077, 2020 yılında toplam 13.7 milyon sattı

Cyberpunk 2077, 2020 yılında toplam 13.7 milyon sattı.

• Satışların %56'sı, yani 7.67 milyon adeti PC ve Stadia'da bulunuyor.
  • Satışların %28'i, yani 3.84 milyon adeti PS4'te bulunuyor.
  • Satışların geriye kalan %17'si, yani 2.33 milyon adeti de Xbox One'da bulunuyor.
  • Tüm satışların 10 milyon adeti dijital olarak yapıldı.
  • Oyunu yaklaşık 30.000 kişi geri iade etmek istedi. İadeler için CD Projekt Red, 2.23 milyon dolar kaybetti.

Konsol için işkence gibi bir oyundu, katılıyorum ama PC'de ilk çıktığında bile abartıldığı kadar değildi. Çıktığı gün 250 lira verdim, ilk haftada bitirdim. Bethesda oyunlarındakinden kötü değildi bug olarak. Bence 2020'nin en iyi oyunu, net.

Bu oyunu alanlar yüzünden firmalar bu şekilde oyunlar çıkarmaya devam ediyor. Almayıp tepkinizi ortaya koysanız cesaret edemezler.
Ben crack kullanıyorum, beni ilgilendirmiyor ne de olsa.

13.7 milyon X 59,99$ = 821.863.000 $
Bölgesel fiyatlandırma var, genel satışlardaki satış başına kazanç bundan daha düşük oluyor. Dijital satışta Steam %20-30 arasında (brüt gelire göre değişiyor) komisyon kesiyor. Kutulu satışlarda distribütör de bu civarlarda bir pay alıyor. Gelen paradan o yılın giderlerini çıkarıyorsun, kalan paradan gelir vergisi gibi bir sürü vergi ödeniyor. Kısacası o paranın en fazla yarısı falan kasada duruyor şu anda. :D

Oyunu hâlâ doğru düzgün oynamadım, 3-4 saat kadar takılıp oyundaki bugları inceledim. Hikayeden tutun üzerimizde yaptığımız yükseltmelerin oyun mekaniklerine neler kattığına kadar neredeyse hiçbir şeyden haberim yok. Dayanamayanlar oyunu o rezil haliyle oynadılar, ben de büyük bir keyifle sorunsuz halini oynayacağım 1-2 yıla kadar. Acelem yok, dursun Steam'de. :D

Son düzenleme:
Bu oyunu alanlar yüzünden firmalar bu şekilde oyunlar çıkarmaya devam ediyor. Almayıp tepkinizi ortaya koysanız cesaret edemezler.
Ben crack kullanıyorum, beni ilgilendirmiyor ne de olsa.
Adamlar fazlasıyla tepki aldı zaten başlarına gelmeyen kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı