Cyberpunk 2077 balon mu?

388526

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba! Oyunun çıktığı an Steam çöktü, GOG çöktü, Steam'de rekor kırdı, 1 milyon oyuncuyu geçti ama Steam'de incelemelerde söyle bir durum oldu:

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 20 dakika > %83 olumlu.

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 1 saat > %79 veya %80 olumlu (hatırlamıyorum).

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 4 saat > %71 olumlu.

Evet! Oyun sattı hem de CS:GO'yu bile geçti oyuncu sayısında ama oyunun yakın dövüşü berbat, hata dolu, silah kullanımı zevksiz. Bana göre balon bir oyun. Sizce ne?

Öncelikle oyunun fanboy'u veya hater'ı değilim. Düşüncelerimi söyleyeceğim.

Bu kategoriyi pek sevmiyorum. Ben yarış ve simülasyon oyunlarını severim ancak oyunu takip ediyordum. Ciddi bir hype vardı. Sanki Half Life oyunu gibiydi aynı. Balon demeyeceğim de, hype ile uyumlu olmadı diyeceğim. Bannerlord neyse o oldu. Oyun uzuuuun yıllar geliştirildi, ciddi hype oluştu ve geliştiriciler bunun farkındaydı ancak oyun çıkınca karışık tepkiler vardı.

Ben ise oyunu pek beklediğim gibi bulmadım. Hikaye güzel, oynanış güzel, müzikler güzel, atmosfer güzel ama teknik açıdan çığır açtığını düşünmüyorum. RT ciddi bir rol oynamış ve güzel bir dokunuş ancak yine de çığır açtığını düşünmüyorum. Oyun zaten 8. nesil konsollar akılda bulundurularak ve tam 8. nesil başlangıcında geliştirimine başlandı ve belli oluyor. Oyun PS4 Pro ve One X'te güzel hoş ancak base PS4 ve Fat Xbox One'da oyun aşırı berbat. Hem PS5, hem PC, hem base PS4, hem base Xbox One oynanışlarını izledim. PS5, SX ve PC güzel çalışıyor, keza PS4P ve OX'de. Ancak base PS4 ve base Xbox One cidden aşırı pürüzlü. FPS düşüşleri, ciddi texture pop-in sorunları var. Oyun 8. nesillerde güzel duruyor, en güzel duranlardan biri ancak artık 2020'de PC'de ahım şahım çığır açan bir yanına pek rastlayamadım. Performansı güzel gibi. Bu kadar hype ardından bir Half Life 2 kadar çığır açmasını beklerdim dürüst olursam ve teknik açıdan beni üzdü. Oyunda bug çok gibi, canlı yayınlarda bolca gördüm. Güzel bir toplu güncelleme lazım. Switch'e getirelecek dendi, sonra getirilmeyecek sonradan düşüneceğiz dendi. Switch'e bu oyun -ağır bir downgrade yiyecek olsa bile- gelirse ciddi bir teknik başarı yapılır. O zaman kutlarım kendilerini, Witcher 3'ü getirmişlerdi zaten. Yeni nesil sürümlerinde ise pek ''next gen'' durmuyor. RT var evet, ciddi çözünürlük ve kalite artışı var evet ancak ''next gen'' diyecek kadar fark göremedim. Series S'e getirebilmeleri hoş olmuş.

Digital Foundry ön inceleme yapmıştı ve beğenmişti. Tabii PC sürümü. Asıl önemli olan konsollar, özellikle 8. nesiller.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Optimizasyon iyi duruyor ve daha iyi olur umarım. Zwormz 1050 Ti'da test etmişti.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kategoriyi ve CPDR'ı sevenlere iyi oyunlar diliyorum. Düşüncelerim böyle.
Bence tam balon değil. Hype'ın karşılığını vermediğini düşünüyorum. Half Life 2 kadar bir devrim bekliyordum ben.

Merhaba! Oyunun çıktığı an Steam çöktü, GOG çöktü, Steam'de rekor kırdı, 1 milyon oyuncuyu geçti ama Steam'de incelemelerde söyle bir durum oldu:

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 20 dakika > %83 olumlu.

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 1 saat > %79 veya %80 olumlu (hatırlamıyorum).

Oyunun yayınlandıktan sonra ilk 4 saat > %71 olumlu.

Evet! Oyun sattı hem de CS:GO'yu bile geçti oyuncu sayısında ama oyunun yakın dövüşü berbat, hata dolu, silah kullanımı zevksiz. Bana göre balon bir oyun. Sizce ne?
Umarım zamanlar savaş mekaniklerini düzeltirler onun dışında güzel bir oyun gibi.

Geri
Yukarı