Cyberpunk 2077 beklentileri karşılar mı?

Oyun çok fazla hype'landı, beklentileri yarım yamalak karşılayacağını düşünsem de çok iyi bir oyun olacağını düşünüyorum. Öyle ki Witcher 3'den daha iyi olacak, yaz bir kenara.

Eğer GTA 6 gibi olacak beklentiniz var ise direkt hüsrana uğrarsınız.
Ancak siberpunk evreni ve ağır RPG sevdanız var ise kesinlikle beklentinizi fazlasıyla karşılar.
Oyunu oynayan kişiler bile bunu diyor, oyun ağır işliyor tıpkı RPG oyunlarda olması gerektiği gibi.
Alacak var ise hiç düşünmesin, 8 Aralıkta önyüklemeye açılacak ve 10'unda erişimimiz olacak.
Sırf kutlamak için 10'unda şampanya alıp video çekeceğim :) Ayrıca YouTube'a da videoyu atacağım, bakarsınız konusunu bile açarım.

Eğer GTA 6 gibi olacak beklentiniz var ise direkt hüsrana uğrarsınız.
Ancak siberpunk evreni ve ağır RPG sevdanız var ise kesinlikle beklentinizi fazlasıyla karşılar.
Oyunu oynayan kişiler bile bunu diyor, oyun ağır işliyor tıpkı RPG oyunlarda olması gerektiği gibi.
Alacak var ise hiç düşünmesin, 8 Aralıkta önyüklemeye açılacak ve 10'unda erişimimiz olacak.
Sırf kutlamak için 10'unda şampanya alıp video çekeceğim :) ayrıca YouTube'a da videoyu atacağım, bakarsınız konusunu bile açarım.

Hocam beklentileri karşılayacağına eminim. Fakat 16 saatlik oyun oynayan Tom adındaki kişinin videosunu izlediğim zaman oyunun açık dünya olacağı ve FPS tarzı veya hack yolu ile oynayabildiğimiz sonucu ortaya çıkıyor. Oyunu satın aldım fakat aklımda tek soru kaldı. Rol yapma oyunlarını seviyorum ben. Yani kendi verdiğim kararlar ile oyunun seyrini değiştirmek çok hoşuma gidiyor. Witcher 3 oyunu bu yüzden çok sevmiştim. Fakat dediğim gibi biraz da aksiyonda seviyorum. Witcher 3 gibi haritada gezebilmek. Hikayesini yavaş yavaş anlamak. Gerektiği zaman veya aksiyona girmek. Rol yapma oyunu olsa bile istediğim şekilde aksiyona girerek. Bölümü farklı yoldan bitirmek. Hocam mesela ilk seferde aksiyon odaklı gitmek istiyorum. Oyunu bitirdikten sonraki seferde ise farklı yollar ile gideceğim. Her yolu denemek istiyorum. Her yol ile oyunu bitirmek istiyorum. Gizlilik, aksiyon, diplomasi. Sizce oyunu beğenebilir miyim?

Hocam beklentileri karşılayacağına eminim. Fakat 16 saatlik oyun oynayan Tom adındaki kişinin videosunu izlediğim zaman oyunun açık dünya olacağı ve FPS tarzı veya hack yolu ile oynayabildiğimiz sonucu ortaya çıkıyor. Oyunu satın aldım fakat aklımda tek soru kaldı. Rol yapma oyunlarını seviyorum ben. Yani kendi verdiğim kararlar ile oyunun seyrini değiştirmek çok hoşuma gidiyor. Witcher 3 oyunu bu yüzden çok sevmiştim. Fakat dediğim gibi biraz da aksiyonda seviyorum. Witcher 3 gibi haritada gezebilmek. Hikayesini yavaş yavaş anlamak. Gerektiği zaman veya aksiyona girmek. Rol yapma oyunu olsa bile istediğim şekilde aksiyona girerek. Bölümü farklı yoldan bitirmek. Hocam mesela ilk seferde aksiyon odaklı gitmek istiyorum. Oyunu bitirdikten sonraki seferde ise farklı yollar ile gideceğim. Her yolu denemek istiyorum. Her yol ile oyunu bitirmek istiyorum. Gizlilik, aksiyon, diplomasi. Sizce oyunu beğenebilir miyim?
İstediğiniz kişi olabilirsiniz, mesela ben oyunu ilk severinde diplomatlık ile bitireceğim. Daha sakin ve dünyanın içine akıp gezeceğim. Daha sonrasında gizlilik ile oynayacağım ve daha sonrasında paldır küldür ne varsa yok edeceğim.
Hikayenin gidişatını vs. siz belirliyorsunuz, bu konuda Witcher 3'den çok daha gelişmiş ve fazla olacak.
Bana soracak olursan oyunu kesinlikle seveceksin, isteğin belli ve oyun bunu rahatlıkla verebilecek kapasitede. Tabii sakın ama sakın GTA serisi gibi bir düşünceye kapılma, oyunu kötü eleştirmene veya sevmemene neden olur. Sadece oyunu ve oyna ve evrene kendini kaptır :) Bak gör, CDPR neler yaptı böyle diyeceğiz ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı