Cyberpunk 2077 Faciasının Arka Planı

Bu oyun ile Mount and Blade Bannerlord'dun çıkış süreci bana çok benzer görünüyor. İki oyun da çok erken duyruldu, iki oyun da buglu çıktı. Sadece iki fark var aralarında:
1-) CDPR'in bütçesi daha fazla.
2-) Mount and Blade Bannerlord'dun bugları oynanışı çok fazla etkilemiyor. Ayrıca oyun erken erişimde şuan.
Benim şu an Cyperpunk 2077'de gördüğüm şeyler ise şunlar:
1-) Bu oyunun en az 1 yıla daha ihtiyacı var.
2-) 2018 de ki tanıtım yapılmasaydı bu kadar hype olmazdı.
3-) Harcanan potansiyel.
Bannerlord tam çıkmadı erken erişimde yani halen bir taraftan oyun yapılmaya devam ediliyor. Cyberpunk 2077 tam çıktı.

Verdiğim 220 TL'ye acıyorum sadece. Bu oyun, olmamış bir oyun, bitmemiş.
Aman hocam taş gelmesin...
Bazı zeka küpleri var. Sanki oyunu kendileri yaptı veya CDPR babalarının firması gibi davranıyorlar. Olumlu şeylere eyvallah, olumsuz objektif eleştiriye tahammül edemiyorlar. Ha hoş, eğer firma onlarınsa daha da başarısız olurlar çünkü "eleştiriye" gelemiyorlar. Firmanın kendisi özür dileyip hatasını kabul ederken bu zeka küpleri olanı inkar ediyor. İnsan hayret ediyor!

ErpA8-_WMAUDNfV.jpg

Oyunun güncelleme haritasını yayınladılar. Neredeyse 2 senelik bir süreç belirtilmiş. Bu kadar sorunu varsa çıkarılmaması gerekiyordu. Zaten çok erken çıkarıldığını, aceleye getirildiğini söylüyorduk. PS4 ve Xbox One'a yapamadılarsa optimizasyonlar pek bir işe yaramayacaktır. Optimizasyon iyileştirebilir ama ölüyü diriltmez.

Yazık oldu, gerçekten pcde bugdan oynayamadım asansörde yerin altına girenler mi dersin, bi anda haritada geriye uçmalar mı dersin.. baya olmamış sayın CDPR. Witcher 3'ü hala açarım oynarım, müziklerini dinlerim ama bu olmamış işte altından kalkmamışsınız. Yıllarca bunu yapsak köşeyi döneriz dediğiniz şeyleri yapa yapa en son köşeden büyük bi tokat yediniz. Oyun toparlanacaktır ona eminim ama hala o etkiyi verir mi bilmem. Şirketin batması bile söz konusu, umarım toparlanır ve yoluna Witcher 4 ile doğru bir şekilde ilerler ve haksızlık ettikleri çalışanlarından af dilerler.

Cyberpunk tarafından cevap verilmiş de sıvamışlar biraz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Life Path, çeteler diye özel trailer yapıyorlar ama oyunda ana hikaye hariç olayları yok. Bir çetenin bölgesinde adamları öldürüyorsun 2 sokak ötedekiler suratına bakıyor. Nomad, Street Kid, Corpo diye seçenekler var ilk 10 dakikadan sonra hepsi aynı şeye dönüşüyor. Oyunu oynayan, bitiren varsa şunları bir daha izlesin. Olayın boyutunu görmek için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu oyun en az 1 yıl kadar erken çıkmış. Ancak 1 yıl içerisinde oyunu optimize edip oynanılabilir yapabilirlerdi bu ağırlıklarıyla. Oyundaki eksikler için ise yıllarca zaman falan gerekirdi eklemeleri için. Beceremediler işte. Sadece Witcher yapmaları gerkeiyordu bunların.

Sadece abartıp kabartmamaları gerekiyordu. Kendileri balon ettiler oyunu. ''nExT gEn oPeN wOrLD'' hahahah gördük GTA V'e ray tracing ekleseler daha iyi next gen oyunu olurdu...

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı