Cyberpunk 2077 görüntü karanlık oluyor

İşletim sistemi
Windows 11

burakcihann

Hectopat
RAM
2x8GB 3200mhz
Ekran kartı
rx 570
Anakart
b450m
İşlemci
r5 1600
Öncelikle herkese iyi günler dilerim,

Uzun bir aradan sonra Cyberpunk oynamak istedim. Fakat oyunu açtığımda aşağıda paylaşmış olduğum gibi görüntüde bir karanlık söz konusu. İnternette araştırma yaptıktan sonra ekran kartı güncelleştirme, Windows Update, cyberpunk.exe tüm iyileştirmeleri devre dışı bırakma, DPI değiştirme gibi belirtilen tüm basit çözümlerden tutunda oyunu başlatma seçeneklerine belirtmiş olduğum satırları yazmaya kadar tüm yolları denedim fakat bir çözüme ulaşamadım.

Oyunu başlatma seçeneğine eklemiş olduğum satır: VK_ICD_FILENAMES=/usr/share/vulkan/icd.d/radeon_icd.x86_64.json MangoHud %command%

Asıl sorun bu karanlık görüntü sorununa internette çok karşılaşamadım. Genellikle insanların oyunu direkt siyah ekran olarak başlıyor, bende böyle bir problem bulunmamakta.

Bu konuda bilgisi olup paylaşabilecek birileri karşıma çıkarsa kendilerine şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim minimum gereksinimleri karşılıyor farkındayım fakat daha önceden bu bilgisayar ile oyunu bitirebilmiştim.

Oyun dosyalarını doğrulayın oynadığınız platform üzerinden, temiz kurulum yapmakta bir çözüm olabilir ayrıca. Tabii bu çözümleri uygularken save dosyalarınızın zarar görmesini istemiyorsanız yedek almayı unutmayın.

Aynısı bende de var Windows 11 ile alakası yok ben 10 kullanıyorum ve önceden böyle değildi. Oyunda güncelleme vardı yaparsam düzelir sandım ama hala aynı. Sorunu oyun içinden gama kontrolü yaparak biraz azaltabilirsin.

Aynısı bende de var Windows 11 ile alakası yok ben 10 kullanıyorum ve önceden böyle değildi. Oyunda güncelleme vardı yaparsam düzelir sandım ama hala aynı. Sorunu oyun içinden gama kontrolü yaparak biraz azaltabilirsin.
reis bende şöyle bir sorun var nasıl çözecem bilemedim oyunu sildim yükledim olmadı.. oyunda hiç bir sorun yok oynuyorum gayet , ama ne olduysa artık sadece karakterim envanter ekranında karanlık görünüyor , sonra diğer oyun için karakterlerde telefonla konuşurken yüzleri karanlık , yeni oyuna gireyim yeni karakter oluşturayım dedim orada da aynı karakterler siyah görünüyor.

Geri
Yukarı