Çözüldü Cyberpunk 2077 HDD'ye kurulunca performans kaybı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

wickity

Decapat
Bilgisayarımda 1 adet 128 GB SSD ve 1 adet 1TB HDD bulunuyor.

Cyberpunk için 70GB yeterli olacak dendi, ön yüklemesi şu an 57GB fakat day 1 patch ile +43GB daha eklenip oyunun 100GB gibi bir alan kaplaması söz konusu.
128 GB'lik SSD'de Windows kurulu olduğu için sadece 80GB'lik depolama alanım var. HDD'de ise fazlasıyla depolama alanım mevcut.
Cyberpunk önerilen sistem gereksinimlerinde "SSD recommended" dediği için SSD'de Windows dışında tüm oyunları kaldırmıştım.
Oyun 70GB yerine 100GB ile sunulacağından oyunu mecburen HDD'ye kurmak zorundayım, sizce HDD'ye kurunca çok performans kaybı yaşar mıyım?

[Sistem : (laptop) GTX 1650, 16GB RAM, i7 9750H, Win 10]

ss.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yükleme ekranları uzun sürer, kaplamaların yüklenmesi bir miktar daha geç olur ancak performans olarak pek bir kayıp yaşamazsınız.
Oyunun boyutunun artacağı kesin değil ki. Gelen güncellemeyi direkt oyun boyutunun artması olarak yorumlamayın. Muhtemelen oyun aşağı yukarı aynı boyutta kalacaktır, sadece indirme boyutu 43 GB olur. Eski dosyaların üstüne yazar.

Oyunun boyutunun artacağı kesin değil ki. Gelen güncellemeyi direkt oyun boyutunun artması olarak yorumlamayın. Muhtemelen oyun aşağı yukarı aynı boyutta kalacaktır, sadece indirme boyutu 43 GB olur. Eski dosyaların üstüne yazar.
Dediğin şeyi düşünmüştüm dostum.
Umarım öyle olur.
Oyun tıpkı arkadaşın dediği gibi dosyaların üstüne yazdı ve son hali 60GB oldu ben de hemen SSD'ye taşıdım. Daha sonra fan temizliği vs. yaptım. Oyunda tüm ayarları low-medium arasına aldım ve DLSS seçeneğinin altındaki ölçekleme ayarlarını biraz ayarladıktan sonra 45-50 fps arası bir oyun deneyimi elde ettim. Fakat oyunu yine de iade edeceğim çünkü ne olursa olsun bu oyunu oynamalıyım diye bir his bırakmadı oyun bende. Tabiki de herkesin zevkleri farklıdır, tartışılmaz fakat oyunda büyük bir emek olduğu her halinden belli. Sistemi benimkine yakın olan var ise tavsiyem "Geforce now" ile oynasınlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı