Cyberpunk 2077 ilk bitirişim ve incelemem

F16C

Decapat
Makaleler
2
Oyunu az önce bitirdim toplam 24 saat gibi bir oynayışla bitirdim sanırım.

resim_2020-12-12_204507.png

Oyunun sonlarından birisi bu sadece toplam 7 son var diye biliyorum yanlış değilsem. RX 570 Ryzen 3 1200 AF ile 768P çözünürlükte yüksek Ultra arası ayarlarda oynadım genel olarak 40 FPS civarı aldım.

Oyun incelemesine gelirsem:

Oyun insanı aşırı kendine bağlıyor. Gerçekten çok farklı bir deneyim. Karakterlerin her birini çok yakın hissetmek vs. çok güzeldi.
Ben oyunu normal zorlukta oynadım ama açıkçası bana kolay geldi. Pek ölmedim de. Eğer eliniz oyunlara alışıksa zor modda oynayabilirsiniz.
Oyun bana çabuk bitti gibi geldi. Daha çoğu aracı alamadım. Çoğu implantı takamadım. Yan görevlerle oynayışı besleyerek gidiyordum ancak ana görevler beni fazla bağladı sanırım. Bir yerden sonra sürekli ana görev yaptım ve bitirmiş oldum.
Oyun bitince son serbest dünya kaydınızdan devam edip yan hikayeleri bitirebilirsiniz.
Oyunun atmosferi inanılmaz güzel. Eğer yeni nesil bir konsol veya güzel bir bilgisayarınız varsa kesinlikle deneyimlemelisiniz.
Oyunda hiç crash yemedim. Oyundan çıkmamı gerektircek bir bug da olmadı.
Oyunda inanılmaz eğlendim ve harika vakit geçirdim. O ortama sizi çok güzel çekiyor. Karakterimin yararına olup karşımdaki karaktere üzülüp yapamadığım 1 2 olay bile oldu :D. İncelemeden çok yorumlarımı paylaşmışım gibi oldu. Kısaca imkanınız varsa buglara katlanın oynayın. Hikaye akıp gidiyor zaten.
Araçlar arası farklar hoş olmuş çölde kullanacağınız araç ile şehir içindeki aracınız aynı olmamalı ama ben motor kullanmanızı tavsiye ederim en eğlencelisi o geldi bana.

Oyunun eksilerinden bahsetmek gerekirse:
Seçimler pek etkili değil. Yaptığın seçimler genelde görev sonucunu değiştirmezken karşındaki karakterin tepkisini değiştiriyor. Size 3 seçenek veriyor mesela 3Ü de farklı bir karakteri haklı çıkarıp onun yöntemi ile görev yapmanızı sağlıyor gibi düşünün.
Optimizasyon aşırı kötü şehir içinde 28 30'lar gördüm. Mekanların içindeki çatışmalarda yükseliyor o yüzden çok sorun çıkarmadı araba sürme kısmında bezdirdi biraz.
Oyunda para kasmak çok zor geldi bana 120bin birimle alınan araç gördüm ve biriktirebildiğim en yüksek miktar 35 bin oldu. Benimle mi alakalı bilmiyorum ama çoğu şeye ağzımın suyu akarak baktım.
Karakter özelleştirme reklamı yapıldığı kadar güzel gelmedi bana cinsel organlar dışında diğer oyunların vaademediği hiçbir şey yok.

Konuyu açtım ara sıra düzenleyeceğim. Aklıma bir şeyler geldikçe :D.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 777393

Oyunun sonlarından birisi bu sadece toplam 7 son var diye biliyorum yanlış değilsem. RX 570 Ryzen 3 1200 AF ile 768P çözünürlükte yüksek Ultra arası ayarlarda oynadım genel olarak 40 FPS civarı aldım.

Oyun insanı aşırı kendine bağlıyor. Gerçekten çok farklı bir deneyim. Karakterlerin her birini çok yakın hissetmek vs. çok güzeldi.
Ben oyunu normal zorlukta oynadım ama açıkçası bana kolay geldi. Pek ölmedim de. Eğer eliniz oyunlara alışıksa zor modda oynayabilirsiniz.
Oyun bana çabuk bitti gibi geldi. Daha çoğu aracı alamadım. Çoğu implantı takamadım. Yan görevlerle oynayışı besleyerek gidiyordum ancak ana görevler beni fazla bağladı sanırım. Bir yerden sonra sürekli ana görev yaptım ve bitirmiş oldum.
Oyun bitince son serbest dünya kaydınızdan devam edip yan hikayeleri bitirebilirsiniz.
Oyunun atmosferi inanılmaz güzel. Eğer yeni nesil bir konsol veya güzel bir bilgisayarınız varsa kesinlikle deneyimlemelisiniz.
Oyunda inanılmaz eğlendim ve harika vakit geçirdim. O ortama sizi çok güzel çekiyor. Karakterimin yararına olup karşımdaki karaktere üzülüp yapamadığım 1 2 olay bile oldu :D. İncelemeden çok yorumlarımı paylaşmışım gibi oldu. Kısaca imkanınız varsa buglara katlanın oynayın. Hikaye akıp gidiyor zaten.

Ne çabuk bitirdin.
Allah herkese oynamayı nasip etsin inşallah.

Son düzenleyen: Moderatör:

Eki Görüntüle 777393

Aynı sisteme sahibiz, RAM'iniz kaç GB? Sıklıkla takılmalar oluyor muydu?

Gamepad ile mi oynadın? Gamepad ile oynadıysan 40 FPS'de silah tutmak sorunlu mu? 30 FPS ile sorun yaşıyorum. Fare ile bile neredeyse zor. Optimizasyon leş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Seçimler görevlere etki etmiyor deniyor öyle mi? Hep övmüşsün ve objektif olduğunu düşünmüyorum pek. Daha detaylandırmalısın. Taraflı bakmışsın sürekli.

1 Saat kadar önce bitirdim oyun içi seçimler oyuna etki etmiyor bence. Hissedemedim etkilediğine dair bir şey. Son görevdeki seçimler önemliydi onun dışında pek farkedemedim.

Eki Görüntüle 777393

Bende en büyük olan bug şuydu. Düşürdügümüz uçağın bomba sisteminin bilgisayara erişimi bir kaç dakika boyunca bekledim (Tüm adamları indirmiştim.) en sonunda git sistemi bilgisayardan kapa diye bildirimi geldi sağ olsun. (Not: Bazı fotoğrafları kırptım. Malum 4MB.)
Çipi vereceğine silahı uzatması.
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 10.12.2020 21_25_35.png

Havada uçan sigara.
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 11.12.2020 10_51_10.png

Araçları takip etmek için yer analizini havada yapması.
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 11.12.2020 20_59_31.png

Motorumun içindeki çocuk onun yüzünden motora binemedim 😆 Allahtan araba var da ona binip gittim.
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 12.12.2020 18_59_50.png
Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 12.12.2020 19_00_00.png

Seçimler görevlere etki etmiyor deniyor öyle mi? Hep övmüşsün ve objektif olduğunu düşünmüyorum pek. Daha detaylandırmalısın. Taraflı bakmışsın sürekli.

Aşırı etki etmiyor. Yaptığın seçimler genelde görev sonucunu değiştirmezken karşındaki karakterin tepkisini değiştiriyor oyunun en eksik yönü bu sanırım. Taraflı olduğum doğru olabilir. Sorunuz varsa cevaplayabilirim yine.
Aynı sisteme sahibiz, RAM'iniz kaç GB? Sıklıkla takılmalar oluyor muydu?
16 GB 3000Mhz çift kanal. Takılma olmadı oyun SSD'de kuruluydu şehir içi araba sürüşünde Özellikle tps kamerada çok fps drop oluyordu.
Gamepad ile mi oynadın? Gamepad ile oynadıysan 40 FPS'de silah tutmak sorunlu mu? 30 FPS ile sorun yaşıyorum. Fare ile bile neredeyse zor. Optimizasyon leş.
Fare ile oynadım gamepadi denemedim hiç. Optimizasyon gerçekten çok kötü.

Son düzenleme:
Aşırı etki etmiyor. Yaptığın seçimler genelde görev sonucunu değiştirmezken karşındaki karakterin tepkisini değiştiriyor oyunun en eksik yönü bu sanırım. Taraflı olduğum doğru olabilir. Sorunuz varsa cevaplayabilirim yine.

İşte RPG öğeleriyle sözde ön planda olması gereken öyle pazarlanılan bir oyunun en temel şeyde bile sınıfta kalmış olmasından dolayı nasıl bu kadar beğenebiliyorsunuz oyunu? Çünkü geriye bir şey kalmıyor iyi olan. Diğer her şeyi zaten ortalama bir oyun. Bugları ve berbat optimizasyonuda cabası. Harika bir araç mekaniği mi var? Hayır. İnanılmaz gerçekçi vuruş hissi ve çatışma mekaniği mi var hayır. Animasyonlar ve grafikler ise bence 2020 oyununa hiçte yakışmayacak kadar kötü buldum ben şahsen.

İşte RPG öğeleriyle sözde ön planda olması gereken öyle pazarlanılan bir oyunun en temel şeyde bile sınıfta kalmış olmasından dolayı nasıl bu kadar beğenebiliyorsunuz oyunu? Çünkü geriye bir şey kalmıyor iyi olan. Diğer her şeyi zaten ortalama bir oyun. Bugları ve berbat optimizasyonuda cabası. Harika bir araç mekaniği mi var? Hayır. İnanılmaz gerçekçi vuruş hissi ve çatışma mekaniği mi var hayır. Animasyonlar ve grafikler ise bence 2020 oyununa hiçte yakışmayacak kadar kötü buldum ben şahsen.

Hikayesi ve açık dünyası çok hoşuma gitti temayı da aşırı beğendiğim için optimizasyon ve bugları görmezden gelebildim. vuruş hissini oldukça beğendim aslında ama araç mekanikleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Kötü optimizasyonla birleşince araç kullanmak yerine fast travel kullandım bir yerden sonra çünkü çok fena bezdirdi beni.

Geri
Yukarı