Cyberpunk 2077 korsan oynayıp satın alsam etik dışı olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam her insan 2 saat sonunda anlayabilir oyunu sevip sevmediğini.
3sene.png

Anlayamaz. Oyuna göre değişir. Ben bu oyunu 6 saat oynamak zorunda kaldım. Son oynamam da 1 Haziran olarak duruyor hala. Bir kere bile girmedim iade talebinden sonra ve elimde kaldı o günden beri. Hayatımın hatasıdır mesela bu oyunu almak. Hiçbir şekilde de 2 saat yeter denilemez. Saçma sapan bir şekilde geçip gidiyor o zaman ve hiçbir halt olmadığını anlıyorsunuz. Bu oyunun güncel hali nasıldır bilemiyorum ama bunun en azından 3'te 1'i hatalar ile geçmişti mesela. Tamamen doğal bir görüş. :)

Şu an itibarıyla tam 7 saat Witcher 3 oynamışım ama daha oyundan bir şey anlamadım. Bence minimum 20 saat gerekli.

Ne deyim ilk defa böyle bir şey görüyorum. Ben mesela şu an Witcher 1 oyunu oynuyorum ve oyuna girdikten 1 saat sonra keyif aldığımı fark ettim. Hayatım boyunca hiç rol yapma oyunu oynamadığım halde 1 saatlik süre sonunda keyif aldığımı anladım.

Etik olmaz.

Ayrıca reklam virüslerini ve trojanları bilgisayarında misafir etmiş olursun bence crack indirme.

Oyunun yapımcısı özellikle korumasız çıkardığına göre maddi durumu düşük oyunculara kolaylık sağlamak istemiş. Bence yapımcının bunu göz önüne alarak oyunu çıkardığına göre yaptığınız etik.

Ne deyim ilk defa böyle bir şey görüyorum. Ben mesela şu an Witcher 1 oyunu oynuyorum ve oyuna girdikten 1 saat sonra keyif aldığımı fark ettim. Hayatım boyunca hiç rol yapma oyunu oynamadığım halde 1 saatlik süre sonunda keyif aldığımı anladım.
İşte, oyuna göre değişiyor maalesef.

Arkadaşlarım kusura bakmasınlar, şahsen etik olayına takılmıyorum. Çoğu oyunu önce korsan oynarım, Cyberpunk 2077 de bunlardan birisi olacak. Witcher 3'ü de korsan oynayıp bitirmiştim sonrasında destek amaçlı satın almıştım. Korsan oynamakta özgürsün oyunu beğenirsen de satın almanı öneririm çünkü ben de büyük ihtimalle böyle yapacağım. CDPR hem oyunlarına verdiği önem hem de kullanıcı dostu olmasıyla bunu fazlasıyla hak eden bir yapımcı.

Bunu CDPR'a mail bile atsan onlar da oyunu beğendiğin ve paran olunca satın aldığın için teşekkür ederlerdi. Kendileri bunu en iyi bilen kişilerden.

Hocam Ark Survival Evolved hâlâ sorunlu bir oyun hocam. Belki o yüzden size 2 saat yetmedi.
Gördüğünüz gibi işte. 2017 yılında RX480 ile bu oyunu adam akıllı oynayamamıştım. :) Ne yaptığını anlamak da zordu. Ne içerik belliydi ne de performans düzgündü. Siz de farkındasınız artık. 2 saat diye bir şart yok, gerçekten de oyuna göre değişiyor bu durum.

Bazı yorumları saçma buldum. Alacağı zamanı neden beklesin? İndirsin oynasın sonra satın alır. Bir çok oyunu örnek verebilirim durumum iyi olmadığı için satın almayıp yıllar sonra satın aldım çoğunun oynama süresi 1 saati geçmez. Mesela M&B serisini korsan oynadıktan 5-6 yıl sonra satın aldım. 5 yıl boyunca beklemek saçma olurdu. Durumu iyi olanlar anlamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı