Cyberpunk 2077 korsan oynayıp satın alsam etik dışı olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açıkcası bir oyunu oynayıp da beğenmeyeceksem oyunu yapan firmanın bana ödeme yapması gerekli diye düşünüyorum, ömrümden çaldığı için. Bu durumda istersen denemek için indir oyna, beğenirsen alırsın. Beğenmezsen de silersin gider. Sonuçta yolda bulmuyoruz parasını ve korsan oyun indirip oynamadan silmek etik dışı değil bence. Bir de işin Amerika ekonomisine katkı kısmı var, asıl etik dışı olan bu sanırım.

CBP2077'yi yapan firma zaten korsanı destekleyen bir firma. Fck DRM diye bir siteleri vardı. Zaten kendileri eskiden korsan CD'ler satıyorlardı. Sonradan alsan da etik dışı olmaz bence.

CBP2077'yi yapan firma zaten korsanı destekleyen bir firma. FCK DRM diye bir siteleri vardı. Zaten kendileri eskiden korsan CD'ler satıyorlardı. Sonradan alsan da etik dışı olmaz bence.

Aynen, bence de.

Açıkcası bir oyunu oynayıp da beğenmeyeceksem oyunu yapan firmanın bana ödeme yapması gerekli diye düşünüyorum, ömrümden çaldığı için. Bu durumda istersen denemek için indir oyna, beğenirsen alırsın. Beğenmezsen de silersin gider. Sonuçta yolda bulmuyoruz parasını ve korsan oyun indirip oynamadan silmek etik dışı değil bence. Bir de işin Amerika ekono misine katkı kısmı var, asıl etik dışı olan bu sanırım.

Keşke bunun için eskiden neredeyse tüm oyunlarda olan demo sistemi yeni nesil oyunlara gelse.

Alana kadar oynama? Neden kendinizi zorunlu hissediyorsunuz ki?

Bunu anlayamıyorlar işte abi.

@Penaldo ne oldu kuzum, zoruna mı gidiyor oyunlara para vermek?

Yaa çok zoruma gidiyor :) belirli başlı şeyleri ezberlemişsiniz sürekli tekrar ediyorsunuz yok korsan almayın yok korsan virüslü. Yükleyen adamda bunun farkında ve kimse zaten fikrini değiştiremez korsan yüklemek isteyenin. Sadece forumda yorum kirliliği yapıyorsunuz.

Korsan olarak oynadıktan sonra büyük ihtimal 4 ay sonra almaya ne gerek var diyeceksin. Nasıl olsa oynayıp bitirdim diyeceksin :) O yüzden şimdiden orjinal almanı tavsiye ederim, ki böyle bir oyunun hakkı yenmesin. Adamlar oyunun kırılmasına önlem bile almıyor. Diğer firmalar oyunlarının kırılmaması için önlem alacak diye performansın içine ediyor. Sırf bu yüzden bile Cyberpunk orjinal alınır.

Siz iyice deliliğe vurdunuz ha... Oynayan oynasın korsan kimseye düşmez bunun derdi. Demek ki yapımcısı da fazla umursamıyor.

Siz iyice deliliğe vurdunuz ha... Oynayan oynasın korsan kimseye düşmez bunun derdi. Demek ki yapımcısı da fazla umursamıyor.
Ne alaka? Konu sahibinin kendisi görüş istiyor. Yoksa kim ne yapmak isterse onu yapar. Görüş istediği için haliyle millette kendince yorumunu yapıyor.

O süre zarfında oyun bu fiyatta kalmayacak diye düşünüyorum. Bu sefer de "250 lirayken almadım, 400 lira verilir mi?" gibi düşünüp hiç almama ihtimaliniz yok değil. Hani "Zaten oynadım. Neden alayım ki?" deme durumunu saymadım bile. Şu an gift olarak 200 liraya güvenilir birilerinden satın almak en doğrusu olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı