Cyberpunk 2077 korsan oynayıp satın alsam etik dışı olur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapılan yorumlara bak. Bir tek dövmedikleri kalmış, şu forumun korsana hayır diye zorla direten kitlesi...
Yine de kendi görüşlerini bildirmiş oluyorlar. Kimisinin üslubu sert gibi gözükebilir. Diretmek bana göre de yanlış. Doğru bir davranış olmadığı görüşünü savunup, seçimi kullanıcıya bırakmak en mantıklısı.

Bunu sorman bile saçma. İstersen satın alma. Etik dışı bir durum yok. Oyna ve keyfine bak.

Yine de kendi görüşlerini bildirmiş oluyorlar. Kimisinin üslubu sert gibi gözükebilir. Diretmek bana göre de yanlış. Doğru bir davranış olmadığı görüşünü savunup, seçimi kullanıcıya bırakmak en mantıklısı.
Ben de kendi görüşümü bildirmiştim de ne alaka yazmanız garibime gitti. :)

• Beğen
İfadeler: WTC
Ben de kendi görüşümü bildirmiştim de ne alaka yazmanız garibime gitti. :)
Ben diğer yorumlardan bağımsız olarak konu başlığı ile yazdığınız yoruma karşılık öyle dedim :) Çünkü konu sahibinin görüş istemesine karşılık yapılan yorumlara karşı bir görüş sunmuş oldunuz :) Uzun zamandır böyle bir cümle kurmadım. Çok garip gözüktü :D

Ben indirimlerde almayı düşünüyorum 249 TL çok uçuk.

Korsan oyun olması oyun yapımcıları için sorun değilse bence sorun değil ki isteği dışında baska bir sitede indirildiğini görse neden şikayet etmiyor o da bir soru. İnternette '... indir' yazınca da ilk çıkan sonuçlar korsan oluyor genelde.

Cyberpunk 2077, 2 saatte deneyimlenebilecek bir oyun değil. Öte yandan oyunu aldın, hikayeni seçtin, karakterini tasarladın ve 20 saat, 50 saat, belki de 100 saat oynadın.

Her ne kadar alternatif senaryoları olsa da hevesini aldıktan sonra orijinal alıp da tekrar oynar mısın? Ya da oynamasan bile yine de 250 TL harcar mısın?

Sistemim kaldırıyor mu diye deneyip bakabilirsin. Şimdi arkadaşlar bu yazdığımı yanlış düşünen olacak elbette ama size bir de şöyle soru sorayım. Hangi ürünü denemeden alıyorsunuz? Ben şahsen deneyemediğim ürünü almam, internetten aldıysam ilk yapacağım şey denemek ama beğenmediysem iade işlemlerimi başlatırım.

Selam, Cyberpunk bildiğiniz gibi no-drm yani çıktığı saat kırılacak. Oyunu önce korsan olarak indirip, 4-5 ay sonra satın alsam ve Steam üzerinden oynasam etik dışı olur mu? Çünkü ekran kartı aldım, RAM upgrade ettim derken bütçem yetmiyor oyuna, fakat kesin alacağım.
Korsan hiç bir zaman tavsiye etmiyorum. Üstelik Türkçe dil desteğini sunan bu oyun, desteği hak ediyor. al oyunu kur oyna beğenmesen steam üzerinde oyunu iade et. 2 saat oynama hakkı veya hiç oynamasan bile 10 veya 15 gün kütüphanede dursa bile iade edebilirsin. Maddi sıkıntını aşınca giriş derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı