Cyberpunk 2077 Life Path-Hangi Hikaye Yolunu Seçmeliyim?

Captainpirate

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Oyunun bizler için çıkmasına 11 saat kalmış iken sizler için elimden geldikçe bir Life Path rehberi hazırlamaya çalıştım umarım hoşunuza gider ve yarın seçeceğiniz Life Path'e ufakta olsa bilgilendirmiş olurum.

Az çok bildiğiniz üzere 3 tane Life Path seçeneğimiz var bunlar:
Corporate, Nomad, ve Street Kid.

Bunlardan seçtiğiniz herhangi bir karakter bildiğiniz üzere sadece V'nin arka plan hikayesinin değil hangi bölge de başlayacağınızı da belirlemiş oluyorsunuz, ayrıca hangi karakterlerle karşılaşacağınızı da belirlemiş oluyorsunuz bu da aslın da (V'nin yani Nomad da seçseniz Corporate de seçseniz siz V olmuş oluyorsunuz) Jackie Welles ile ilişkinizi etkiliyor. Örneğin Corporate seçerseniz Jackie sizi direk olarak başlangıçta bir arkadaş ve yardımcı partner olarak görüyor(diğerlerinde öyle değil).Street Kid seçerseniz başarısız bir anlaşma sonrası oluyor. Nomad da ise bildiğim kadarıyla Badlands da başlangıçta girdiğiniz bir takım çatışması sonrasında sizle takım oluyor gerisi size kalmış.

Şimdi ise can alıcı noktaya değinelim hangisi benim için en iyi seçenek olabilir?

CORPORATE(Şirket Ajanı):​

Araska ajanı olarak vücudunuz da en yüksek silah donanımları (ve bol uyuşturucu) ile yüksek mevki de yani A High pressure corporate pozisyonu olarak başlıyorsunuz. Adından anlaşılacağa üzere Araska Tower'da başlıyorsunuz yani bu da demek oluyor ki yüksek tempoyla ve militaristic megacorpu hızlıca keşfedeceğiniz anlamına geliyor. Agent Jenkins ile burada tanışıyor ve hikayeniz başlamış oluyor. Kısacası Araska Tower sizin için main yer olmuş oluyor yani main yer derken neyi kastediyorum, Araska Tower ayrıca Lizzie Bar'a da ev sahipliği yapmış oluyor bu barda diğer arkadaşlarınızın buluşma yeri, grup olma yeriniz kısacası, ayrıca Jackie ve Mox gang ile burada tanışacaksınız.
Diğer 2 hayat Yolun'dan en büyük avantajı da diğerlerinden daha fazla olanakla başlamış oluyorsunuz ve şehrin şirketleri hakkında en çok bilgiyi bu Life Path ile bulacaksınız.

NOMAD(Göçebe):​

Nomad kısacası diğer 2 Life Pathdan farklı bir hikaye sunuyor neden diye sorarsanız yeni bir hayat için Night City'e gidiyorsunuz ve bu şehirde dışarıdan gelmiş olanlar için bir dışlanma söz konusu yani siz Night City adım attığınız an hiç kimseyi arkadaş olarak kolay kolay edinemeyeceksiniz özellikle polis ve elit şirket çalışanları sizi dışlamış olacaklar. Burada ise Jeckie Welles ile terk edilmiş binarlar arasında karşılacaksınız. Tabi ondan öncesi Polis Şerif ile tanışarak başlamış olacaksınız diye biliyorum.
Göçebeler güçlü aile ilişkilerine sahip grup halinde yaşarlar özgürlüğe çok önem verilir ama başladığınız da bu güçlü gruplar dağılmış olacak, Night City'de yaşayanlar için size varoş olarak bakıyor olabilirler lakin Göçebeler çalıntı kurumsal malları alma ve taşıma ve bunları kâr elde etme işinde bilgili olduğunuz için size ihtiyaç duyacaklar bana sorarsanız en çetin hikayeye sahip bu Life Path ve ben bu hikaye ile başlamayı düşünüyorum
Avantajları nedir peki? Özgürlüğe önem veriyorsunuz bu da sizin daha değerli ilişkiler kurmanıza sağlayacak görev sırasında diğer göçebelerle ilişkinizi önemli ölçüde etkilemiş olacak. Göçebeler her ne kadar şehirde kendilerini dışlanmış olarak görseler de yeni arkadaş edinebilecek hatta eski arkadaşları bir araya getirme şansınız olacak. Ve benim en sevdiğim özelliği ise araba kullanma da en yetenekli V bu nomad yani göçebeler olacak bu da demek oluyor ki araba yarışı konusu vslerde her zaman önde.

STREET KID(Gang):​

Street Kid demek şehri avuç içiniz kadar biliyor demek :). Sokak bilgisi olarak en avantajlı zeka olarak da bu V önde, şehirde ki bağlantıları en güçlü V'de ayrıca. Hikayeye El Coyote Cojo da Heywood barın da başlıyorsunuz burada sizi birçok arkadaş bekliyor olacak. Bu barda Kirk ile tanışacak ve size ilk görevinizi verecek bu görev de Padre ile tanışacak Padre ise V'nin en eski dostu(kendisi tamirci).Street Kid olarak sürekli polis sizi kovalayacak buna hazır olmalısınız :).Çete ile en bilgili kişi de siz olacaksınız o yüzden mutlaka bir ally çeteye ihtiyaç duyacaksınız buna hazır olun belki de hikaye de en çok ölen bu V olabilir :)
Avantajlarını direk olarak başladım o yüzden avantajlarını en son da söylemiyorum.

Umarım rehberim az da olsa size yardımcı olmuştur hatalarım mutlaka vardır bazı cümlelerim anlamsız gelebilir yazarken yoruldum alıntı değildir bazı yabancı kaynaklardan ve bilgilerimden faydalanarak yazmaya çalıştım.

Bu arada Night City'de en önemli kesinlikle dikkat etmemiz gereken ne diye sorarsanız İtibar'dır o yüzden itibarınıza dikkat edin derim :)

Evet siz bunlar arasından hangi Life Path ile başlamayı düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Trailerlarda önemsiz biri mi olmak istersin yoksa tarih yazmak mı gibi diyaloglar vardı. Sokak çocuğu olup beş parasızken tepeye çıkmak güzel olur. Onun dışında Şirketçi olursan gökdelen tepelerinde kimsenin giremediği yerlere gireceksin. Bu ikisi oynanır bence. Öncelikle Street Kid olanı oynayacağım.

Keşke Spoiler içeren cümleleri bulanıklaştırsaydın.
Spoiler içeren cümle yok sadece bilgilendirme yaptım. Eğer oyunu tanıyıp ne olduğunu bilseydiniz ya da size Şerfin nasıl bir yüze sahip olduğunu söylemiş olsaydım ya da Bar'ın nasıl bir yer olduğunu tanımlasaydım ya da hangi karakterin ne zaman ölüp ne olacağını söyleseydim bu spoiler olabilirdi lakin ben elimden geldikçe adlarından anlaşacağa üzere bilgilendirme yaptım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı