Cyberpunk 2077 ne oldu?

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
Cyberpunk 2077 baş görev tasarımcısı Pawel Sasko yaptığı Twitch yayınında Cyberpunk 2077'ye ne olduğu ve gelecekte getirecekleri Update'ler üzerine konuştu.

"Yeni bir markaya sahiptik, elimizden geldiğince öğrenmeye çalıştık ve hedeflerimiz çok iddialıydı. Oyuncuların ve gazetecilerin bu oyunu bitirmenin bizim için ne kadar zor olduğunun tam olarak farkında olmadığını hissediyorum. Bizi takdir etmen gerekmiyor, çünkü hala tamamen düzgün ve iyi yapılmış bir oyuna ihtiyaç duyma hakkına sahipsin, bu anlaşılabilir bir durum. Daha ziyade, böyle bir oyunu yapmanın ne kadar zor olduğunu, ne kadar emek gerektirdiğinin farkına varmaktan bahsediyorum çünkü tüm alanlarda mümkün olduğunca çok şeyi başarmaya çalıştık. Sanırım birçoğunu uygulamayı başardık ve birçoğunun hala iyileştirilmesi gerekiyor."

"Daha büyük genişletmelere gelince? Bu herkesin tahminidir. Cyberpunk'ın evreninde o kadar çok açık bıraktı ki, Judy veya panam gibi hayranların en sevdiği karakterlere geri dönmek veya Morgan Blackhand gibi görünüşte kesilmiş karakterleri ya da Bay Blue Eyes gibi iptal edilmiş hikayeleri keşfetmek gibi birçok şey olabilir. Ancak bunun için henüz çok erken."

Önce bir oyunu toparlarlar sonra eksik kısımlar tamamlanır, araba boyatma veya karakterinin tipini değiştirme veya kıyafet renklerini değiştirebilme gibi. Sonra büyük DLC'lere geçeceklerdir.

Son düzenleme:
Belki size bu yazdıklarım fanboyluk gibi gelebilir ancak bu ülkeye Riot Games harici hiç bir AAA oyun yapımcısı (ki Riot da AAA oyun yapan bir şirket değil) bu kadar destek vermedi. 2010 yapımı hangi oyunda Türkçe altyazı vardı? Witcher 3'ise 90 liradan satışa çıktı.

Oyun bazı kişilerce yerden yere vuruldu ama birçok kişiyi de gerek hikayesi gerekse evreninden ötürü içine çekti.
CDPR'nin Türkiye'ye özel desteklerini de unutmamak lazım. Hangi büyük firma oyuna Türkçe dil ekliyor? Üstüne üstük indirimde 20 Dolar civarına satıyor?
İyi ki varsın CDPR :kalp:

Birçok kişi bunu dediğim zaman beni fanboy yerine koyuyor, üzülmüyor değilim. Bir oyunu çok sevmem ve bunu söylemem fanboy olduğumu mu gösterir yoksa kendi deneyimime göre fikirlerimi mi?

Fanboyluk yapmaya gerek yok. Evet, ülkemize destek veriyorlar, çünkü zamanında kendilerine de öyle davranmışlar. Ayrıca TR gibi gelişmekte olan ülkelere yatırım yapmak akıllıca bir hareket, tıpkı Microsoft'un yaptığı gibi. Oyuna gelirsek, oyun çıkmadan önce sürekli çok iyi olacak diyen kişileri oyun çıktıktan sonra göremedik. Ana hikayenin çok kısa oluşu mu, hala düzeltilemeyen optimizasyon mu, yoksa "Cyberbug" kavramını hak edecek kadar bug içermesini mi, yoksa hatalı yapılan pazarlama kampanyalarından mı bahsetsem bilemedim. Oyun güzel, ama çok abartıldı. Hatta ben de abartmıştım, ama en büyük hayal kırıklarımdan birisi bu oyun.

Geri
Yukarı