Cyberpunk 2077 neden korsanı engellemiyor?

Makaleler
14
Yer
Zhenhai, Zhejiang, China
Daha fazla  
Meslek
What am I? - I do not know...
Birçok insan bunu merak ediyor ve bilmeyenler de mevcut. Orhun kayaalp ağabeyim bunun videosunu yapmış, izlemeyenler var ise izlesin az çok bilgisi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani anlayacağınız DRM korumasının olmaması eksi değil artı yanı olacak, zira multiplayer olunca birçok korsan oyuncu hem yapımcıya destek çıkmak hem de multiplayer oynamak için oyunu satın alacak.

Hocam Türkçe dil desteği ve Türkiye'ye özel fiyatlandırma varken satın alınması lazım bence. Dediğiniz gibi multiplayer olduktan sonra çoğu kişi oyunu satın alacak.

Cyberpunk 2077 oyununu kaldıracak sistemi olan insanlar oyuna pahalı demesi yok mu? Gerçekten çok komiğime gidiyor.
Normalde bu oyunun 500 TL falan olması lazım. Hem de Türkçe dil desteği var.

İndirimli veya indirimsiz 60 TL Epic kuponuyla alın gitsin. Neden mi? Türkçe var, hani olmayınca "Türkçe yoksa, para mara yok" diyorduk ya... Korsan kullanmaya bahane çok da iş ki, imkan bulunca insanın hatasından dönmesidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

@emrahcey

Kaç kez söylemem gerekiyor bilmiyorum, Epic Games'in vermiş olduğu 60 TL'lik kupon ön sipariş oyunları için geçersiz. Yani bu durumda en mantıklı yol Steam Gift olarak satın almak olur, BursaGB gibi yerlerde 198 TL'ye satın alınabiliyor.

Kopya koruması yüzünden orijinal Batman Arkham Knight oyunuma girememiştim. (Batman Arkham Knight açılmıyor - Technopat Sosyal) Oyunu satın alanlar için koruma olmaması hem performans hem de benim yaşadığım gibi sorunları yaşamamak adına olumlu.

Açıkçası oyuna o kadar para vermek bana aşırı saçma geliyor, sonuçta oyun.
Ben en fazla 50TL veririm.
Aşırı saçma mı? Günde sigaraya 20 TL verilir, sinemaya 30-40 TL verilir, sırf 5 dakikalık eğlence için yine 20 TL verilir ama yüzlerce hatta binlerce saatini gömebileceğin ve ömür boyu sahip olabileceğin bir oyuna 250 TL vermek saçma öyle mi? Ha doğru ya, sonuçta eline alabildiğin bir şey değil ne de olsa yazılım değil mi? Cidden şu zihniyete sahip insanlara acıyorum... Hani dersin ki korsan deneyeceğim, oyunu seversem satın alırım sevmezsem silerim anlarım. Ama utanmadan korsan oyunu savunuyorsun, yazık gerçekten yazık. (Bizzat RDR 2'yi malum yoldan deneyeceğim eğer seversem indirim bekleyip Steam'den satın alacağım, sevmezsem sileceğim çünkü yapımcıya hiçbir katkısı yok.)

Birçok insan bunu merak ediyor ve bilmeyenler de mevcut. Orhun kayaalp ağabeyim bunun videosunu yapmış, izlemeyenler var ise izlesin az çok bilgisi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani anlayacağınız DRM korumasının olmaması eksi değil artı yanı olacak, zira multiplayer olunca birçok korsan oyuncu hem yapımcıya destek çıkmak hem de multiplayer oynamak için oyunu satın alacak.
Zaten belli kişiler durumu olmadığı için korsan indiriyor, ya hiç indirmeyecek ya da korsan indirecek. Bir kesim de parası olduğu halde değmediği için korsan indirecek ama bu hamleyle parası olup korsan indirgenmesi kendilerine çekecekler işte o kitleden kâr edecekler.

Geri
Yukarı