Cyberpunk 2077 oyun çöküyor

İşletim sistemi
Windows 10

batuhan akbas

Hectopat
Oyunu Steam’den satın aldım. 2-3 saat oynuyorum, crash yiyorum. Daha sonra tekrar oynuyorum 2-3 saat sonra yine crash yiyorum. FPS falan da düşmüyor tamamen alakasız bir yerde crash yiyorum. 2K medium-yüksek; RTX ise mediumda oynuyorum. Sorun oyunla alakalı geldi, çözümü bilen var mı?(Not: Oyun SSD’ye kurulu, son gelen driver da kurulu)

Sistem özelliklerim:
R5 3600.
2070S.
16 GB RAM.

Sistemim seninkine çok benzer ve aynı sorun bende de var.Ortalama 30dk veya 1 saat oynadıktan sonra tamamı ile alakasız bir yerde crash yiyorum.Onlarca youtube videosu,onlarca forum inceledim fakat sundukları çözüm yollarının hiç biri olumlu bir sonuca varmadı.Sanırım tek yapabileceğimiz şey önümüzde ki haftalarda gelicek olan büyük updateleri beklemek.

Sistemim seninkine çok benzer ve aynı sorun bende de var.Ortalama 30dk veya 1 saat oynadıktan sonra tamamı ile alakasız bir yerde crash yiyorum.Onlarca youtube videosu,onlarca forum inceledim fakat sundukları çözüm yollarının hiç biri olumlu bir sonuca varmadı.Sanırım tek yapabileceğimiz şey önümüzde ki haftalarda gelicek olan büyük updateleri beklemek.
Hocam sorunu çözdüm. Steam'den dosya doğruladım daha sonra ışın izlemenin alt dallarını kapattım. Işın izleme açık altındaki onla alakalı ayarlar kapalı.

Yapmadı. 2 dosya doğruladı.
10 kereden fazla dosya doğrulama yaptım.Üstüne bir de oyunu 2 kere silip baştan yükledim fakat ne yaparsam yapayım lanet crashden bir türlü sıyrılamadım.Senin demen üzerine bir defa daha doğrulama yapıyorum sonrasında RTX ayarlarını deniyeceğim.

10 kereden fazla dosya doğrulama yaptım.Üstüne bir de oyunu 2 kere silip baştan yükledim fakat ne yaparsam yapayım lanet crashden bir türlü sıyrılamadım.Senin demen üzerine bir defa daha doğrulama yapıyorum sonrasında RTX ayarlarını deniyeceğim.
Normalde ben de 2-3 saat sonrasını göremiyordum. Bugün 5 saat aralıksız oynayabildim.

2070s ile oynuyorum bende. 46 saatte 1 tane crash yedim sadece inanılmaz bir şey. [Çözüm] Cyberpunk 2077 AVX Desteği bu konuya baktınız mı acaba? Bende sıkıntı olmadığı için denemedim fakat Bi arkadaşımda işe yaradı. Birde YouTube'dan AMD işlemciler için ayarlar falan çıktı bugün ona da bakabilirsiniz.
AVX sıkıntısını bende araştırdım fakat R5 3600 gibi bir işlemcide sorun yaratır mı bende tam o kısımda emin değilim.Aldığım hatanın detaylı bi içeriğini bulamadım fakat oyunum çöktükten sonra aldığım hata bu.
2070s ile oynuyorum bende. 46 saatte 1 tane crash yedim sadece inanılmaz bir şey. [Çözüm] Cyberpunk 2077 AVX Desteği bu konuya baktınız mı acaba? Bende sıkıntı olmadığı için denemedim fakat Bi arkadaşımda işe yaradı. Birde YouTube'dan AMD işlemciler için ayarlar falan çıktı bugün ona da bakabilirsiniz.
Hocam gönderdiğin konuda ki işlemleri yaptım.Kalıcı bir çözüm olmasada oyun süremi gözle görülür şekilde arttırdı.Yardımın için teşşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• hata ss.png
    hata ss.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı