Cyberpunk 2077 PS5 ve Series X versiyonu grafik değerleri nasıl olur?

Hocam şu anki sürüm çöp 60FPS falan değil zaten 30FPS.
Ancak genelde PS5'te 3 tip grafik opsiyonu oluyor.
1-4K 30FPS+RTX
2-4K 60FPS PERFORMANCE
3- 1080P 60FPS+RTX
Bunlar olacak mı diye merak ediyorum.
İlk seçenek hariç, diğer ikisinin olma olasılığı Half Life 3'ün çıkması ile eşit bir ihtimal. 60 FPS'i RTX olmadan tuttursunlar zaten zirvede bırakmış olurlar. PS5'TE RTX seçeneği ile beraber 60 FPS görebilecek oyun olacağını sanmıyorum. Hele ki 4K'da imkansız. RTX açmadan bile 4K oyunlar 30 ile çalışıyor şimdilik bildiğim. 120 FPS falan dedikleri hikaye zaten. Performans modundayken en fazla 60 FPS verebiliyor alet. RTX ile de 30.

Cyberpunk gibi grafikleri ve optimize hataları ağır basan bir oyunun her ne şekilde olursa olsun, 60 FPS verebilecek olma ihtimali bile büyük bir başarı sayılabilir. PC'de hala rezil bir durumda çünkü.

İlk seçenek hariç, diğer ikisinin olma olasılığı Half-Life 3'ün çıkması ile eşit bir ihtimal. 60 FPS'i RTX olmadan tuttursunlar zaten zirvede bırakmış olurlar. PS5'te RTX seçeneği ile beraber 60 FPS görebilecek oyun olacağını sanmıyorum. Hele ki 4K'da imkansız. RTX açmadan bile 4K oyunlar 30 ile çalışıyor şimdilik bildiğim. 120 FPS falan dedikleri hikaye zaten. Performans modundayken en fazla 60 FPS verebiliyor alet. RTX ile de 30.

Cyberpunk gibi grafikleri ve optimize hataları ağır basan bir oyunun her ne şekilde olursa olsun, 60 FPS verebilecek olma ihtimali bile büyük bir başarı sayılabilir. PC'de hala rezil bir durumda çünkü.

Sandığın kadar güçsüz değiller.
4K 60FPS + RTX ile çalışan oyunlar da var. Returnal mesela.
RTX açmazsanız 4K 60FPS performans modunu rahatça oynatıyor. Bizzat PS5 kullanıyorum :)
Cyberpunk'da ışın izleme olsun yeter ya :)

Yüksel kalite modunda 30FPS. Şahsen bende PS5 olsa 60FPS dururken 30FPS oynamazdım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
60 FPS olmasının sebebi anlaşıldı. Çünkü trafikte ne insan var, ne doğru düzgün araç var :) Zaten normal şartlarda imkanı yok 60 FPS veremez. Bu şekilde mobil oyun gibi de oynamam açıkçası.
Sandığın kadar güçsüz değiller.
4K 60FPS + RTX ile çalışan oyunlar da var. Returnal mesela.
RTX açmazsanız 4K 60FPS performans modunu rahatça oynatıyor. Bizzat PS5 kullanıyorum :)
Cyberpunk'da ışın izleme olsun yeter ya :)
Returnal kapalı atmosferi olan bir oyun gördüğüm kadarı ile. Yani çok zorlamıyor olsa gerek. Ama ileride çıkacak olan oyunları aynı şekilde oynatabileceğini sanmıyorum PS5'in. Mesela Spiderman ve Ratchet & Clark 4K 60 FPS oynatamıyor. Ancak sistemi yormayacak, çok detayı olmayan oyunları oynatabilir.

60 FPS olmasının sebebi anlaşıldı. Çünkü trafikte ne insan var, ne doğru düzgün araç var :) zaten normal şartlarda imkanı yok 60 FPS veremez. Bu şekilde mobil oyun gibi de oynamam açıkçası.

Oyunun ilk çıktığı zamana göre iyi denebilir. İlk çıktığı zaman konsol tarafında büyük sorun vardı PS Store'den kaldırılmıştı PS4 için duymayan kalmadı zaten. Witcher 3 ilk çıktığı zaman da böyleydi daha 2 ay önce arkadaşımdan ödünç aldığım PS4 Slim ile sabit FPS bitirdim. Biraz sabır gerekiyor bu oyun 2022 Aralıkta çıksaydı bence şu an oyunun performans sorununu değil yaşadığımız mükemmel deneyimden konuşuyor olurduk.

Oyunun ilk çıktığı zamana göre iyi denebilir. İlk çıktığı zaman konsol tarafında büyük sorun vardı PS Store'den kaldırılmıştı PS4 için duymayan kalmadı zaten. Witcher 3 ilk çıktığı zaman da böyleydi daha 2 ay önce arkadaşımdan ödünç aldığım PS4 Slim ile sabit FPS bitirdim. Biraz sabır gerekiyor bu oyun 2022 Aralıkta çıksaydı bence şu an oyunun performans sorununu değil yaşadığımız mükemmel deneyimden konuşuyor olurduk.
Kesinlikle öyle olacaktı ama acemiliklerine geldi. 💩 vardı sanki erkenden bitmemiş oyunu çıkardılar. Potansiyel bakımından gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasına rahatlıkla girebilirdi. Çünkü sinematik yönü çok kuvvetli. Başka hiçbir oyunda karakterler bu kadar gerçekçi durmamıştır.

Kesinlikle öyle olacaktı ama acemiliklerine geldi. 💩 vardı sanki erkenden bitmemiş oyunu çıkardılar. Potansiyel bakımından gelmiş geçmiş en iyi oyunlar arasına rahatlıkla girebilirdi. Çünkü sinematik yönü çok kuvvetli. Başka hiçbir oyunda karakterler bu kadar gerçekçi durmamıştır.

Daha 2. büyük oyununu yapan bir firmaya bu kadar baskı kurmak doğru değildi.

Daha 2. büyük oyununu yapan bir firmaya bu kadar baskı kurmak doğru değildi.
Witcher 2'de az buz bir oyun sayılmaz. CDPR'nin vizyonu diğer firmalara göre çok daha önde. Bayağı bir şey yapmak istiyorlar ama uygulamada sıkıntı yaşıyorlar. Cyber için öyle oldu. Birçok şey yapalım derken, aceleye geldi ve kesip biçmek zorunda kaldılar oyunu. O kadar çok şey yaparken, hatalara bakmaya sıra gelmedi. İşin sonunda elde birçok özelliği çıkarılmış ve hatalarla dolu bir oyun kaldı. Çok daha derin bir oyun gelecekken, ziyan edildi.

Şu anda PS Store de bile olmayan oyuna nasıl optimize ederler bilmem.%20'lik farkı korurlar herhalde. Hiçbir konsolda stabil 4K'yı becerebileceklerini düşünmüyorum.

resim_2021-06-15_023744.png

Doom Eternal böyle çalışacakmış ama. Bundan daha kötü çalışacağından eminim.

Şu anda PS Store de bile olmayan oyuna nasıl optimize ederler bilmem.%20'lik farkı korurlar herhalde. Hiçbir konsolda stabil 4K'yı becerebileceklerini düşünmüyorum.

Eki Görüntüle 1068694

Doom Eternal böyle çalışacakmış ama. Bundan daha kötü çalışacağından eminim.

Konu Cyberpunk olunca ben de şüphe ediyorum.
Kendi ekranım 1080P olduğu için 60FPS + RT bana yeter :)

Geri
Yukarı