Cyberpunk 2077'de anormal CPU kullanımı

ferdinandiii

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Cyberpunk 2077'yi ilk oynamaya başladığım zamandan beri anormal bir CPU kullanımı görüyorum. İşlemcim Intel Core i5 9300H ve ekran kartım GTX 1660 Ti 6 GB. Özellikle belirli spesifik lokasyonlarda işlemci kullanımım %100'e kadar çıkabiliyor ve dahası yoğun NPC bulunan bölgelerde ekran kartı kullanımım %60'lara kadar düşebiliyor. Teknik olarak i5 9300H'ın bir darboğaza sebep olmaması gerek ve zaten Cyberpunk dışında hiçbir oyunda bu sorunu yaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

20210123034440_1.jpg

Oyun optimizasyonu sıkıntılı o bildiğimiz bir şey zaten o yüzden sorun yapıyor. Bir de ayarları yükseltip yükü işlemciye değil ekran kartına bindirmeyi deneyin işlemciniz rahatlayacaktır.

Teknik olarak tamamen oynadığın oyuna bağlı, darboğaza sebep olmaması gerekir gibi bir genelleme yapamayız. R5 5600X ile benim de ekran kartı kullanımım bazı yerlerde %70'leri görüyor. Oyun motorunun problemleri diyebiliriz.

Artı olarak bende Afterburner yazılımı kafayı yemiş durumda 70 küsür olan işlemci derecesini 99-100 falan gösteriyor, kullanım yüzdesini yanlış göstereceğini düşünmüyorum fakat belki böyle bir durum da olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı