Cyberpunk 2077'nin ufak bir incelemesi

Ma'at

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Yer
LTFH
Merhaba, oyun hakkında ufak bir inceleme yapmak istedim. Öncelikle oyunun eksi yönlerinden başlamak istiyorum.
  • Herkesin bildiği üzere oyun bug dolu ve optimizasyonu biraz sıkıntılı. Kaplama hataları da mevcut. Bunlar ileride düzeltilecektir elbet.
  • Karakter geliştirme ekranını biraz karışık, öğrenmek zaman almakta.
  • Ufak tefek çökmeler mevcut. Genel olarak oyunu açarken veya kapatırken oluyor, oyun içinde çökme yaşamadım. Bir de OBS açıkken çökme mevcut, benim OBS ayarlarımdan dolayı da olabilir. Pek bilmiyorum.
  • Yapay zekâ bazen sapıtıyor.
  • Uzun süre oynayınca gözlerimi ağrıtıyor. Kişisel bir durum da olabilir, emin değilim.
  • Araç kullanımında harita biraz sıkıntı çıkarıyor. Nereden döneceğinizi tam olarak kestiremiyorsunuz, sanki haritada o sokak geç geliyormuş gibi.

Şimdi de artı yönlerinden bahsedeyim.
  • Grafikleri oldukça hoş, Ray Tracing teknolojisi olmadan bile çok güzel görünmekte. Düşük grafik seçeneklerinde dahi hoş bir görünüme sahip. Aynı şekilde oyunun atmosferi de çok güzel, içine çekiyor sanki...
  • Vuruş hissiyatını, araç mekaniklerini beğendim. Birçok kişi rezil olduğunu belirtiyor.
  • Türkçe altyazı, çok önemli bir artı.
  • Araç sesleri harika. Sırf bunun için özel uğraşlar verildiği belli oluyor.
Eksileri daha çokmuş gibi gözüküyor ancak emin olun ki benim açımdan oyun muazzam. Oyunu 10 Aralık 3:45 civarında oynamaya başladım. O saatten yaklaşık 22:00'a kadar toplam 16 saat oynadım. Sarıyor yani. :D

Bu arada oyun içinde dolaştığım ufak bir video çektim, isteyen izleyebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç ekran görüntüsü bırakmazsam olmaz, değil mi?
Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.11 - 11.41.43.44.png
Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.11 - 11.06.47.99.png
Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.10 - 20.57.05.71.png

Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.10 - 07.18.57.14.png

1607705891679.png
Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.11 - 01.49.23.30.png

Cyberpunk 2077 Screenshot 2020.12.10 - 06.41.20.05.png

Okuduğunuz için teşekkürler. :)

Merhaba, oyun hakkında ufak bir inceleme yapmak istedim. Öncelikle oyunun eksi yönlerinden başlamak istiyorum.
  • Herkesin bildiği üzere oyun bug dolu ve optimizasyonu biraz sıkıntılı. Kaplama hataları da mevcut. Bunlar ileride düzeltilecektir elbet.
  • Karakter geliştirme ekranını biraz karışık, öğrenmek zaman almakta.
  • Ufak tefek çökmeler mevcut. Genel olarak oyunu açarken veya kapatırken oluyor, oyun içinde çökme yaşamadım. Bir de OBS açıkken çökme mevcut, benim OBS ayarlarımdan dolayı da olabilir. Pek bilmiyorum.
  • Yapay zekâ bazen sapıtıyor.
  • Uzun süre oynayınca gözlerimi ağrıtıyor. Kişisel bir durum da olabilir, emin değilim.
  • Araç kullanımında harita biraz sıkıntı çıkarıyor. Nereden döneceğinizi tam olarak kestiremiyorsunuz, sanki haritada o sokak geç geliyormuş gibi.

Şimdi de artı yönlerinden bahsedeyim.
  • Grafikleri oldukça hoş, Ray Tracing teknolojisi olmadan bile çok güzel görünmekte. Düşük grafik seçeneklerinde dahi hoş bir görünüme sahip. Aynı şekilde oyunun atmosferi de çok güzel, içine çekiyor sanki...
  • Vuruş hissiyatını, araç mekaniklerini beğendim. Birçok kişi rezil olduğunu belirtiyor.
  • Türkçe altyazı, çok önemli bir artı.
  • Araç sesleri harika. Sırf bunun için özel uğraşlar verildiği belli oluyor.
Eksileri daha çokmuş gibi gözüküyor ancak emin olun ki benim açımdan oyun muazzam. Oyunu 10 Aralık 3:45 civarında oynamaya başladım. O saatten yaklaşık 22:00'a kadar toplam 16 saat oynadım. Sarıyor yani. :D

Bu arada oyun içinde dolaştığım ufak bir video çektim, isteyen izleyebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birkaç ekran görüntüsü bırakmazsam olmaz, değil mi?

Ayrıca sormak istediğiniz şeyler var ise sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Okuduğunuz için teşekkürler. :)
Hocam oynadığınız sistem nedir ve hangi ayarlarda oynadınız ?

Hocam oynadığınız sistem nedir ve hangi ayarlarda oynadınız?
Kısaca:
  • RTX 2060
  • Ryzen 7 2700X
  • Çift kanal 16 GB 3200 MHz bellek
Yüksek ayarlar ile en yüksek ayarlar arasında gidip geldim. DLSS'yi otomatik seçeneğinde bıraktım çoğunlukla. Yüksek ayarlarda pek sıkıntı yoktu, en yükseğe çekince ufak tefek kasmalar ve donmalar oldu.

Beğenen arkadaşlar; sağ olun, var olun. :D

Geri
Yukarı