Cyberpunk gibi oyunlar için 3070 vs 3080

Çoklu çekirdek artısı olacak. 5900X ile en fazla 10-15 FPS kadar fazla alırsınız. O da oyundan oyuna değişir. Isı olarak 5800X en çok ısınanı diye biliyorum ama sağlam bir soğutucu ile maks 75 görür. Çoklu çekirdek artısından dolayı 5900X veya 5800X tercih etmeniz daha iyi olur. Online oyunlar için çoklu çekirdek önemli bir faktör olabiliyor bazen. Fakat FPS olarak çok fazla bir artış sunmazlar. İnternetten oyun karşılaştırma testlerine bakabilirsiniz.
bakıyorum biri aynı ayarlara aynı çözünürlüğe 500 fps diyo diğer 150 diyo birinde %30 kullanılıyo birinde %90 anlamıyorum

@ValorantGamer Siz en iyisi maddi durumunuz varsa RTX 3080 ile R9 5900X işlemci alın keyfinize bakın. Çokta kurcalamaya gerek yok :) 2K çözünürlükte, güzel bir soğutucu ile uzun süre götürür. Maddi durum olsa şahsen en iyisini almaya çalışırım. Öyle düşünün. Sonuçta sürekli alınan donanım değil bunlar. İleriye dönük uzun kullanım amaçlı yapılıyor sistemler.

Bana anakart bir de iyi soğutmalı bir kasa bir de RAM önerebilir misiniz sıvı soğutmaya gerek var mı işlemcinin kendi stok fanınımı kullanayım

Geri
Yukarı