Cyberpunk'ı bir tek ben mi beğendim?

Sorun oyunun kötü olması değil. Ortalama üstü bir oyun. Sorun, CDPR'in dolandırıcı olması. Yalan-yanlış bilgilerle oyuncuları kandırması. Her şeyi geçtim oyunun yatırımcıları bile dava etti şirketi. Yoksa dediğim gibi ortalama üstü bir oyun. Bir başyapıt değil elbette. O konuda da büyük hayal kırıklığı. Reklamını ona göre yaptın o kadar. Dünyaca ünlü aktörü getirdin. Şişirdikçe şişirdin. Milyonlarca ön sipariş aldın. O kadar vaadler verdin. Bir de bazıları "niye o kadar hypelandınız" diye oyunculara kızıyor. Yahu şirket reklamını ve pazarlamasını öyle yaptı zaten. Suç oyuncuda mı? Onlarca dava yediler. Niye yediler, git araştır güzel kardeşim.
Sonuç bu muydu yani, bozuk bir oyun muydu? Keanu abimizin bu süreçte morali çok bozulmuş. Telefonlara bile bakmamış. Kısaca CD PROJECT RED için işler iyi gitmedi, işin üstesinden gelemediler. Büyük bir kesim, bozuk ve yalan oyun "Cyberbug" olarak anacak. Üzücü.

Aslında Cyberpunk her şeyi hak ediyor. Senelerce beklenilmesine rağmen bu kadar kötü bir iş çıkacağını sanmazdım. Sayısız bug ve hata var. Üzerine dava vs. açıldı.

Ama oyun biraz da olsa güzel. Arkadaşın dediği gibi sevende çok sevmeyende.

Geri
Yukarı