D diski gözükmüyor

Fantastik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
D diski; C diskine > sağ tık > Özellikler > Donanım kısmına tıkladığımda ekteki gibi gözüküyor ancak D diskine giriş yapamıyorum. Öyle bir disk gözükmüyor. Ek olarak bilgisayar yönetiminde de gözükmüyor. Ne yapabilirim çözüm için?

Not: Aygıt yöneticisinde de gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

11. dakikada anlatılıyor.

Maalesef bu çözüm işe yaramıyor.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-18_134850.png
    resim_2020-11-18_134850.png
    37,2 KB · Görüntüleme: 22
Sorun bendede vardı. çok can sıkıcı bir durum.özelliklede oyun oynuyorsan. sorun 3 4 ay önce başladı. ben güzel güzel oyunumu oynarken birden pc den eski kasalara cd taktığımızda okurken çıkan sesin aynısı çıkmaya başladı ve oyun dondu. ilk başta anakart veya ekran kartı sorunumu dedim ama sonra masaüstüne girdiğimde olayı anladım. d diski yoktu . ama sizin gibi donanıma geldiğimde gözüküyordu sadece açık değildi görünmez gibiydi. bunlardan sonra bilgisayarımı kapattım ve uyudum. uyanıp bilgisayarımı açtığımda american megatrends yazısı çıkıyordu bende çok üşengeç olduğum için bi kısayol bulup çıkıyordum. meğersem bilgisayar d diskini okumaya çalışıyormuş o yüzden okadar bekletiyormuş açılırken pc. bir arkadaşım aracılığıyla çözdüm. bana kasanın yan tarafını açtırdı. 2 tane kabloyu çıkartıp yeniden taktırdı. kasanın kapağını kapatıp çalıştırdığımda artık gözüküyordu. bende olmasının sebebi kasanın yerde olması ve oyun oynarken sinirlendiğimde farketmiyordum ama d diskinin bulunduğu kısıma sandalyenin ayağıyla sürekli vuruyormuşum onu farkettim. arada bir çok sert vurduğumda (yanlışlıkla) oluyor pc yi kapatıp yeniden tak çıkar yapıyorum düzeliyor. sende bir dene istersen. d diskinin hangisi olduğunu bul. üstünde kırmızı bir kablo ile yanında büyük bir kablo daha var onları çıkar tak sağlam bir şekilde. umarım yardımcı olabilirmişimdir.

Sorun bendede vardı. çok can sıkıcı bir durum.özelliklede oyun oynuyorsan. sorun 3 4 ay önce başladı. ben güzel güzel oyunumu oynarken birden pc den eski kasalara cd taktığımızda okurken çıkan sesin aynısı çıkmaya başladı ve oyun dondu. ilk başta anakart veya ekran kartı sorunumu dedim ama sonra masaüstüne girdiğimde olayı anladım. d diski yoktu . ama sizin gibi donanıma geldiğimde gözüküyordu sadece açık değildi görünmez gibiydi. bunlardan sonra bilgisayarımı kapattım ve uyudum. uyanıp bilgisayarımı açtığımda american megatrends yazısı çıkıyordu bende çok üşengeç olduğum için bi kısayol bulup çıkıyordum. meğersem bilgisayar d diskini okumaya çalışıyormuş o yüzden okadar bekletiyormuş açılırken pc. bir arkadaşım aracılığıyla çözdüm. bana kasanın yan tarafını açtırdı. 2 tane kabloyu çıkartıp yeniden taktırdı. kasanın kapağını kapatıp çalıştırdığımda artık gözüküyordu. bende olmasının sebebi kasanın yerde olması ve oyun oynarken sinirlendiğimde farketmiyordum ama d diskinin bulunduğu kısıma sandalyenin ayağıyla sürekli vuruyormuşum onu farkettim. arada bir çok sert vurduğumda (yanlışlıkla) oluyor pc yi kapatıp yeniden tak çıkar yapıyorum düzeliyor. sende bir dene istersen. d diskinin hangisi olduğunu bul. üstünde kırmızı bir kablo ile yanında büyük bir kablo daha var onları çıkar tak sağlam bir şekilde. umarım yardımcı olabilirmişimdir.
Çok teşekkürler yardımın için ben de csgo açarken bir baktım oyun yüklü değil diyor. Bilgisayarıma girdiğimde bi baktım disk yok. Ancak benimki laptop ve dün akşam iyidi dünden bugüne bir darbe almadı, şuan teknik servise yazdım onlardan cevap bekliyorum kendim açarsam garanti kapsamı dışında kalabilir diye beklemedeyim.
EaseUS diye bir veri kurtarma yazılımı kurduğumda kayıp olan diskimi kayıp disk olarak görüyor. Ancak bu tarama bittiğinde ne yapacağımı bilmiyorum
@Recep Baltaş acaba sizin bir fikriniz var mı?
Düzenleme: Sorun düzeldi bios'a girip çıktım düzeldi saçma şekilde.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-18_153155.png
    resim_2020-11-18_153155.png
    125,4 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı