Çözüldü D diskinde rastgele dosyalar oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
Bir süredir vardı, siliyordum bir süre süre sonra geri geliyordu. Dosyaların bir kısmı boş, bir kısmında da .file uzantılı ilginç isimli dosyalar var. Örnek vermek gerekirse 14 isimli klasörde 1471ad198cdba582d90ace3a2ef85846dc1f95cb isimli bir dosya var. Şimdi ise ilk defa bir setup dosyası ile karşılaştım. Üzerine gelince Microsoft Corporation ibaresini görünce bir sorma ihtiyacı hissetim. Windows güncellemesi sonrası olmuş olabilir diye düşündüm ama neden C değil de D diski? Neden bu dosyaların olduğu hakkında bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Adsız.png
DosyaGezgini.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Spotify'ı Microsoft mağazasından kaldırıp, Epic Games üzerinden yükleyince düzeldi.
Spotify'a ait onlar :D
Beğendiğin şarkılar ön bellekliyor. Ama içleri boş oluyor genelde.
Ufak bir düzeltme yapayım, 4a, 1D, 0C gibi olanlar Spotify altyapısına ait fakat setup olayı tehlikeli duruyor. Virüs olabilir dikkat edin.

Spotify'a ait onlar :D
Beğendiğin şarkılar ön bellekliyor. Ama içleri boş oluyor genelde.
Ufak bir düzeltme yapayım, 4a, 1D, 0C gibi olanlar Spotify altyapısına ait fakat setup olayı tehlikeli duruyor. Virüs olabilir dikkat edin.
Peki bunlar burada olmamasını sağlayabilir miyim?

Spotify diye klasör oluştur ve hepsini içine at. Böylece beğendiğin veya sürekli dinlediğin şarkıların dosyalarını tekrar tekrar oluşturmuyor.
Listende hiç olmayan bir şarkıyı beğendin diyelim, buraya girip kontrol et klasör oluşturmuş mu diye. Yeni dosya gördükçe Spotify adı altında açtığın klasöre sürekli at. Belli bir süre sonra çıkmamaya başlayacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı