D&R arkasında 21 TL yazan kitaptan 40 TL ücret aldı

Monkey D. Xebec

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar bugün akşam D&R'dan kendime manga aldım. Fakat aldığım manganın etiketinin yapıştırıldığı yerde satılması gerek fiyatta 21 TL yazıyor ben ise 40 TL ücret ödedim. Muhtemelen zamlardan sonra fiyatını arttırmışlar fakat bu yasal mı? Aldığı ücrete göre yazıyorlar bu rakamları. Mesela bu kitap onlara ocak ayında 15 TL'ye gelmiştir ama 21 TL'ye satmaları gerekiyordur fakat satılamadığı için bugünlerde de kârdan kâr etmek için bu fiyata satıyorlar. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• 20221204_010922.jpg
    20221204_010922.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 81
Normalde orada fiyat etiketi vardı ve 40 tl yazıyordu orada onu çıkartmam mümkün değildi anlayacağınız üzere.
Eğer orada fiyat etiketi olarak 40₺ yazıyorsa burada yasal bir sıkıntı yok demektir. 21₺ olarak baskılanmış oraya basıldığı zamanki fiyatı olarak, sonradan elbette etiket basarak güncelleyebilirler mantıken oradaki baskıyı sürekli değiştiremeyecekleri için.

Yapacak bir şey yok yasa dışı bir durum değil fiyatlara hocam zam geldikçe güncelliyorlar Amazon'dan alıyorum ben kitapları kitapçıda 60 lira olan suç ve cezayı 32 liraya aldım İş Bankası yayınları mis gibi. Mangalar nasıl bilmem ama Amazon'dan bakmanızı öneririm. Prime kargo ile ertesine güne geliyor.

Kardan kar edilmiş olmuyor, 21 TL'ye sattıkları zamanki giderleri ile bugünkü bir değil o yüzden fiyat yenileniyor.

Örneğin 2 sene önce 100K'ya aldığın arabayı bugün satmak istediğinde nasıl 300K ediyorsa bu da aynı şey. Yenisi için çuvalla para ödeyeceğini bildiğinden "ben zamanında 100K'ya almıştım gidip 80K'ya satayım" diyemiyorsun.

Arkadaşlar bugün akşam D&R'dan kendime manga aldım. Fakat aldığım manganın etiketinin yapıştırıldığı yerde satılması gerek fiyatta 21 TL yazıyor ben ise 40 TL ücret ödedim. Muhtemelen zamlardan sonra fiyatını arttırmışlar fakat bu yasal mı? Aldığı ücrete göre yazıyorlar bu rakamları. Mesela bu kitap onlara ocak ayında 15 TL'ye gelmiştir ama 21 TL'ye satmaları gerekiyordur fakat satılamadığı için bugünlerde de kârdan kâr etmek için bu fiyata satıyorlar. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Fiyatlara güncelleme yapmışlardır kanka. Malum herşey zamlanıyor. 😳 Markette bile haftalık zam geliyor, haftalık etiket değişiyor.

Geri
Yukarı