D&R stokta olmayan klavyeyi satıyor

tunahan şirin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Bundan yaklaşık 2 ay önce 300-250₺ arası bir bütçem vardı ve bir klavye almak istiyordum. Trust GXT 890 Cada almaya karar verdim ve klavyenin en ucuz D&R da olduğunu fark ettim. Babama söyledim ve buradan alabileceğimizi söyledim. Kendisi de ben de D&r'ın müşteri memnuniyeti konusunda bizi üzmeyeceğinim farkındaydık. Her neyse, klavyenin D&R (sitesi) üzerindeki fiyatı 331₺ idi (50 küsur de kuruşu var) o dönem yaptıkları 300₺ ve üzerine 30₺ indirim kuponu kampanyasına katıldım ve klavyeyi 301 TL'ye aldım. Sitesinde 3 ila 5 iş günü içinde kargolanacağını söylediler. Tamam dedik 5 gün bekledik. Hala kargolanmadığını söylediğimiz zaman bize klavyenin stokta olmadığını, geleceği zaman göndereceklerini, söylediler.

Adamlar resmen bana stokta olmayan ürünü satmış ve paramı da almıştı iade etsem edebilirdim ama o zamana göre çok ucuza almıştım ve iade etmek istemiyordum. Bekledim, hem de 20 günden fazla... En son klavye geldi, ve bilin bakalım ne oldu?

Klavyenin toplam 17 tuşunda ışık sorunu vardı. Bu ışıklar sadece beyaz yanıyor, ne kapatılabiliyor, ne renk değişiyor ne de modlara tepki veriyordu. Tekrardan D&R'ı aradım, klavyenin bozuk olduğunu, tamir veya değişim olmasını istediğimi söyledim. Bana tamamdır deyip yapılması gerekenleri yaptırdılar. Sonrasında 20 iş günü süre verdiler tamir için. Yaklaşık 20 normal gün sonra tekrar aradım ve kesin olarak 9 Aralığa tarih verdiler. Ve ne mi oldu? Klavye 9 Aralıkta da elimde değildi.
10 Aralıkta tekrar aradım. Klavyenin durumunu sorduğumda klavyenin durumunu bilemediklerini, stokta olması durumunda bana klavyenin “yenisinden” gönderileceğini söylediler. Doğal olarak sevindim, artık klavyeye ulaşabilecektim.

D&R üzerinden herhangi bir mail geldi mi diye kontrol etmek istedim, orada bir mail gözüme ilişti, “D&R iade talebi” mail in içeriğinde klavyeye ödenen miktarın geri verileceği ve bu işlemin 3 iş günü falan sürebileceği söyleniyordu. Belki dedim formalite icabıdır, iade değildir bu dedim ama bugün itibarıyla paramı kartıma geri yolladılar.
Koskoca 2 ay beni bekletip elime hiçbir şey verip geçiştirdiler. Demek istediğim mağazalarına bir lafım yok fakat D&R'ın sitesinden alışveriş yapacaksanız 2 hatta en az 5 kere düşünmenizi öneririm. Aksi taktirde benim gibi olaylar yaşamanız hiç de olasılık dışı değil...

İyi günler, sizlerin başına gelmemesi dileğiyle...

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen yıllarda GTA 4 almıştım. Ben aldıktan sonra ürüne tıkladığımda tükendi yazıyordu. 18 Gün sonra elime ulaşmıştı. Ürünün elinde olmadığını bazen bilmiyorlar gibi :/

Geçen yıllarda GTA 4 almıştım. Ben aldıktan sonra ürüne tıkladığımda tükendi yazıyordu. 18 Gün sonra elime ulaşmıştı. Ürünün elinde olmadığını bazen bilmiyorlar gibi :/
Biliyorlarsa sıkıntı, bilmiyorlarsa daha sıkıntı bence. Eğer bir ürünün stok kontrolünü yapamayacak kadar kalitesiz ise bu firma diyecek bir şey bulamıyorum ben açıkçası.

Geri
Yukarı