D-Smart kısıtlı/güvenli mod kapatma

Daha fazla  
Yaklaşık 2.5-3 ay önce güvenli mod kendi kendine açıldı. D-Smart online işlemlerde kapalı olsa da filtreleme etkin ve bunu kapatamıyoruz. Servis sağlayıcımın müşteri hizmetlerine teknik destek için ulaştığımda bizde aktif olan herhangi bir kısıtlama (güvenli mod vs.) şu an mevcut değil dediler. Modemin arayüzüne giriş yaptım ve orada da bir şey bulamadım. Cihazımdandır diye düşündüm ancak ev ağına bağlı tüm cihazlarda aynı sorun var. YouTube'da örneğin kısıtlı mod kapatma tuşu kilitli durumda, kapatamıyoruz. İçerisinde şiddet vs. barındıran şeylerden erişkin içeriklere kadar hiçbir şey bir VPN vs. kullanmaksızın açılmıyor. DNS değiştirmeyi de denedim ancak hata veriyor, bağlantı kesiliyor. Bir bilgisi olan var mı?

Şu ana kadar denenenler:
- Modem resetledim.
- Servis sağlayıcımdan teknik destek almaya çalıştım.
- DNS değiştirdim.
- Kısıtlı mod ayarlarını YT üzerinden kapatmaya çalıştım ancak kilitli, kapanmıyor.
- Windows Defender'da aile koruması falan var mı diye baktım ancak yok.

Bu yolların hiçbiri işe yaramadı.

Tek işe yarayan çözüm VPN oldu ama VPN ve 16 Mbps internet bir araya gelince internet hızında aşırı düşüş oluyor. Bunun VPN'siz bir çözümü var mıdır?

Ek Bilgi: Altyapımdan dolayı ADSL 16 Mbps bir internet kullanıyorum. Servis sağlayıcım D-Smart ve Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. Modemim ASUS ve evde ASUS Router var, arka odalardan çekmediği için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 2.5-3 ay önce güvenli mod kendi kendine açıldı. D-Smart online işlemlerde kapalı olsa da filtreleme etkin ve bunu kapatamıyoruz. Servis sağlayıcımın müşteri hizmetlerine teknik destek için ulaştığımda bizde aktif olan herhangi bir kısıtlama (güvenli mod vs.) şu an mevcut değil dediler. Modemin arayüzüne giriş yaptım ve orada da bir şey bulamadım. Cihazımdandır diye düşündüm ancak ev ağına bağlı tüm cihazlarda aynı sorun var. YouTube'da örneğin kısıtlı mod kapatma tuşu kilitli durumda, kapatamıyoruz. İçerisinde şiddet vs. barındıran şeylerden erişkin içeriklere kadar hiçbir şey bir VPN vs. kullanmaksızın açılmıyor. DNS değiştirmeyi de denedim ancak hata veriyor, bağlantı kesiliyor. Bir bilgisi olan var mı?

Şu ana kadar denenenler:
- Modem resetledim.
- Servis sağlayıcımdan teknik destek almaya çalıştım.
- DNS değiştirdim.
- Kısıtlı mod ayarlarını YT üzerinden kapatmaya çalıştım ancak kilitli, kapanmıyor.
- Windows Defender'da aile koruması falan var mı diye baktım ancak yok.

Bu yolların hiçbiri işe yaramadı.

Tek işe yarayan çözüm VPN oldu ama VPN ve 16 Mbps internet bir araya gelince internet hızında aşırı düşüş oluyor. Bunun VPN'siz bir çözümü var mıdır?

Ek Bilgi: Altyapımdan dolayı ADSL 16 Mbps bir internet kullanıyorum. Servis sağlayıcım D-Smart ve Türk Telekom altyapısı kullanıyorum. Modemim ASUS ve evde ASUS Router var, arka odalardan çekmediği için.
Lanet D-smart kullanicisiyim ayni sorun bende de var cozum olarak modem satmak istiyorlar ama sikayet varda 50 tane sikayet var konuda 50 tane ayar yaptim yardim aldim destek vermeye calistilar btk 10 kere sikayet ettim sonuç ayni taahhüt le tehtid ediyorlar birde bidaha bu firmaya bulasmam cok vasat bir firma

Lanet D-Smart kullanicisiyim ayni sorun bende de var cozum olarak modem satmak istiyorlar ama sikayet varda 50 tane sikayet var konuda 50 tane ayar yaptim yardim aldim destek vermeye calistilar BTK 10 kere sikayet ettim sonuç ayni taahhüt le tehdit ediyorlar bir de bir daha bu firmaya bulasmam cok vasat bir firma

Ee o zaman ne yapacağız abi? Taahhüt bitene kadar kısıtlı mod ile mi kullanacağız bu nasıl saçmalık.

Ee o zaman ne yapacağız abi? Taahhüt bitene kadar kısıtlı mod ile mi kullanacağız bu nasıl saçmalık.
Bende yaklaşık 3-4 aydır yaşıyorum problemi sürekli müşteri hizmetleriyle görüşüyorum ancak hic bir çözüm bulunamıyor maalesef ve sorunu kabul etmiyorlar. En son görüşmemde mtu ayarları wan ayarları hepsi denendi 45 dk civari sürdü müşteri hizmetleri ile görüşmem ancak hiç bir çözüm yine olmadı

Ee o zaman ne yapacağız abi? Taahhüt bitene kadar kısıtlı mod ile mi kullanacağız, bu nasıl saçmalık?
Ben bir formul buldum, hocam. o da rastgele oldu. tepemin tasi atti. gittim superonline teklif aldim. onlar da basvuru girisi yapmislar kafalarina gore. neyse, superonline beni aradi. ev internetinizi baglamaya geliyoruz gibisinden. kardesim ben basvuru yapmadım, sadece fiyat aldim, iptal edin dedim. hatta adam kutuya kadar gelmişler. neyse, bu gorusmeden 3 saat sonra evde internet olmadi ve düzeldi. sorununuz devam ediyorsa belki bu bi yontem değil, dedigim gibi tesadufen oldu. belki bu sekilde olabilir.[/QUOTE]

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir formul buldum, hocam. o da rastgele oldu. tepemin tasi atti. gittim superonline teklif aldim. onlar da basvuru girisi yapmislar kafalarina gore. neyse, superonline beni aradi. ev internetinizi baglamaya geliyoruz gibisinden. kardesim ben basvuru yapmadım, sadece fiyat aldim, iptal edin dedim. hatta adam kutuya kadar gelmişler. neyse, bu gorusmeden 3 saat sonra evde internet olmadi ve düzeldi. sorununuz devam ediyorsa belki bu bi yontem değil, dedigim gibi tesadufen oldu. belki bu sekilde olabilir.
[/QUOTE]

Sanırım tesadüfen oldu benim de internetim hiç bir şey yapmadan düzeldi.

Güvenli İnternet Hizmetini SMS ile de iptal edebilirsiniz.
PRIPTAL boşluk ABONENUMARANIZI yazıp 2850’ye SMS göndererek,Güvenli İnternet Hizmetini kullanmaktan vazgeçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı