D-Smartk Net Akşam saatlerinde internet yavaşlaması

Mitmit34

Hectopat
Daha fazla  
D Smart net kullanmaktayım. 100 Mbps paketim var akşam saatlerinde 20.00'dan sonra internet hızım ve ping değerlerim de aşırı dengesizlik var. 5 Mbps kadar düşüş ping ve jitter değerlerim de yükseliş olmakta. Arıza kaydı açtırdığımda binadaki kutudan kaynaklanıyor dendi. Ama gündüzleri hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. İnternet yağ gibi akıyor.
Sizde de böyle sorunlar var mı? 5 gün oldu hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende D smart kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Ping değerleri aşırı oynuyor. Bir anda 1000 yani maksimum ping oluyor, komple internet gidiyor, Wifi'daki cihazlarda öyle benim bağlı olduğum ethernette öyle.

Bende D smart kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Ping değerleri aşırı oynuyor. Bir anda 1000 yani maksimum ping oluyor, komple internet gidiyor, Wifi'daki cihazlarda öyle benim bağlı olduğum ethernette öyle.
Ben 5 senedir Dsmart dayım. Çok memnundum ama bu tarz sıkıntı evde kaldığımız dönemlerde çok can sıkıcı bir hal alıyor.
Türkiye'de akşam saatlerinde hemen hemen her İSS'de bu sorun var maalesef.
Online oyundaki arkadaşlarımda bu tarz sıkıntılar yok sadece bende var anlamış değilim çatır çutur oynuyorlar ben Ping'den oyuna giremiyorum.

Akşam herkes evine gelince giriyor İnternete.

Bu internette sınırsız havuz değil. Herkes bir anda yüklenince trafik artıyor. Telekom yada hangi ISS ise o altyapı ile o saha dolaplarını guncellemedikce, daha fazla fiber hattı dosemedikce, böyle saçma sapan ping artışları olacak.

Yani sorunun cevabi: altyapı yetersizliği. Sizden kaynaklı birşey değil.

Akşam herkes evine gelince giriyor İnternete.

Bu internette sınırsız havuz değil. Herkes bir anda yüklenince trafik artıyor. Telekom yada hangi ISS ise o altyapı ile o saha dolaplarını guncellemedikce, daha fazla fiber hattı dosemedikce, böyle saçma sapan ping artışları olacak.

Yani sorunun cevabi: altyapı yetersizliği. Sizden kaynaklı birşey değil.
Sikayet.var Cimer Kendi sitelerindeki teknik destek aklıma gelebilecek heryere sıkıntımı yazdım. Sorun çözülmez ise çayma bedeli vermeden çıkmak istiyorum bu şekilde internet kullanılmaz.

Sikayet.var Cimer Kendi sitelerindeki teknik destek aklıma gelebilecek heryere sıkıntımı yazdım. Sorun çözülmez ise çayma bedeli vermeden çıkmak istiyorum bu şekilde internet kullanılmaz.
Değiştireceğiniz ISS, yine ayni alt yapıyı kullanır.

TurkNet, Superonline gibi kendine özel altyapı çeken ve işleten firmalarin sitelerine bi' göz gezdirin. Sizin dairenize hizmeti verebiliyormu diye.

Daha bugüne kadar yavaşlama filan bilmezdim. 100 mbit hız ping sorunu olmadan geliyordu. Bugün modemde internet gitti geldi fakat tam geldi denemez. Online oyunda %10 loss ve 200 ms ping ile debelendim. Bilinen sitelerden yapılan hız testlerinde her şey normal görünüyor fakat fazla bilinmeyen sitelerden yaptım ve hızım 4 mbit çıktı. Bir tane Linux dağıtımını torrent ile indiriyorum ve hızım 35 mbit sabitlenmiş görünüyor.
Garip bir sorun daha var : modem saha dolabına 79891 kbit ile bağlanmaya başladı. SNR değerlerini aşağı çektim ama 1 kbit bile oynamadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı