D sürücüsü birden kayboldu

gralalon

Centipat
Benim D sürücüsünde Steam ve oyunlar yüklü hepsi Steam'den zaten, bir de Microsoft storedeki oyunlar hepsi D sürücüsündedir bugün girdim CS GO atam dedim oyundayken bir hata verdi attı tam bakamadım tekrar gireyim dedim, Steam kısayolu yoktur hatası aldım. Bilgisayarıma bir girdim D sürücüsü yok! Yeniden başlattım düzeldi açayım dedim kayboldu bir den. Acil yardım istiyorum.
Arkadaşlar az önce BIOS'a girdim SATA bölümüne bir baktım 7 kademe bir şey vardı hepsi disable olmuş enable yaptım şu an düzeldi, acaba neyden böyle olmuş olabilir?
Up.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar Yönetimi > Depolama > Disk Yönetimi'ne girin harflendirme yapılmamış disk var mı ?
Örneğin: burada C ve D diskleri var.
Ekran Alıntısı.PNG

Ceza almadığınıza şaşırdım. Hep bize patlıyor.

Sanırım Hot-Plug ayarını devreye aldınız. Hot-Plug ayarı, bilgisayar çalışırken bile güvenli bir şekilde diskleri çıkartıp takmanıza olanak sağlar. Diskin kaybolma sorununda ise disk formatında bir sorun oluşmuş olabilir. Yeniden başlattığınız da da "chkdsk" devreye girip diski onarmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı