D sürücüsüne yazmak C sürücüsünü de etkiler mi?

kemal_ilke

Hectopat
Değişik bir sorum olacak. Ben oyunlarımın ekran kaydını alıyorum, bunu da AMD driver sürücüsünün ekran kaydı özelliğini kullanıyorum. Şimdi asıl soruya gelelim, C diskinde 31 TB yazma gördüm, inanamadım. Ben bu kadar yazma hiç yapmadım, sorum şu: Driver C diskinde, ben kayıtlarımı D diskine kaydediyorum. Bundan dolayı mı bu yazma bu kadar yüksek? C diskinde çalışan programdan, D diskine kayıt almak C diskine yazma yaptırır mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de fiziksel olarak aynı disk veya sürücü ise her sürücü de aynı diski veya sürücüyü etkiler.

SSD’yi veya HDD’yi isterseniz üçe bölün, yazılan disk veya sürücü yine aynı; sadece sanal sürücüler mevcut. Oyun kaydetmek de çok yazma işlemi gerçekleştirir.

C olarak SSD veya HDD, D olarak başka bir SSD veya HDD değil ise 31 TB yapılan işleme göre normal. Sonuçta kullanılan disk veya sürücü aynı ve sadece sanal bölümler mevcut.

İkisi de fiziksel olarak aynı disk veya sürücü ise her sürücü de aynı diski veya sürücüyü etkiler.

SSD’yi veya HDD’yi isterseniz üçe bölün, yazılan disk veya sürücü yine aynı; sadece sanal sürücüler mevcut. Oyun kaydetmek de çok yazma işlemi gerçekleştirir.

C olarak SSD veya HDD, D olarak başka bir SSD veya HDD değil ise 31 TB yapılan işleme göre normal. Sonuçta kullanılan disk veya sürücü aynı ve sadece sanal bölümler mevcut.

İki disk fiziksel olarak farklı diskler, ikisi de iki adet SSD. D diskine kayıt yapmak bu senaryoda, C diskine yazma işlemi yaptırır mı acaba?

Bu 31TB yazma 8 ayda gerçekleşti. Herhangi başka bir program yok bilgisayarda yazma işlemi yaptıracak. Her kayıttan sonra CrystalDiskInfo programı ile yazma kontrolü sağlıyorum, kayıt boyutu kadar yazma artışı oluyor SSD'de. Ama kayıt yeri dediğim gibi farklı bir disk, anlayamadığım bir durum maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı